NTB DE SERTİFİKA TÖRENİ

NTB DE SERTİFİKA TÖRENİ

Nizip Ticaret Borsası ve KOSGEB Gaziantep Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı konulu bilgilendirme toplantısı Nizip Ticaret Borsası toplantı salonunda düzenlendi.

 

Toplantının açılışında konuşma yapan Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme İdaresi (KOSGEB) tarafından geliştirilen ve 2015 yılından bu yana uygulanan KOBİGEL imalat sektöründeki işletmelere büyük ölçüde destek sağladığına vurgu yaptı.

 

İlçemizin ekonomik yapılanmasında KOBİlerin önemine dikkatleri çeken İbrahim Sarı KOSGEB tarafından 11 Eylül 2017 tarihinden itibaren uygulamaya konulan yeni KOBİ Gelişim Destek Programı ile Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİlerin Payının attırılması proje teklif çağrısına çıkıldığını belirtti.

 

Bu kapsamda, imalatçı üyelerimizin proje teklif çağrısı hakkında bilgi sahibi olmaları ve bu kaynaktan yararlanmalarını sağlamak amacıyla, KOSGEB Gaziantep Müdürlüğü ile bu  bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdiklerini söyleyen Sarı, katılım sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

KOSGEB Gaziantep Müdürü Dr Sadık Gözek tarafından KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı ve genel destekler hakkında katılımcılara geniş bir sunum yapıldı. Bilgilendirme toplantısına katılan Girişimcilere de Girişimcilik Destek programı hakkında bilgiler verildi. Programa ayrıca KOSGEB Nizip temsilcisi Mustafa Aydın da katılarak girişimcilerin sorularını cevapladı.

 

Bilgilendirme toplantısının ardından, Nizip Ticaret Borsası ve KOSGEB Gaziantep işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik eğitimlerine katılarak belgeyi almaya hak kazanan girişimci adaylarına sertifikaları Borsa Meclisi ve KOSGEB yetkilileri tarafından törenle takdim edildi.