Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
VALİ GÜL MUHTARLARLA BULUŞTU
VALİ GÜL ÜN NİZİP TEMASI YOĞUN
BELEDİYE BAŞKANI SARI İŞÇİLERLE İFTAR YAPTI
HATİCE KAMİL PEKMEZ ORTAOKULUNDA 4006 TÜBİTAK
NİZİP SEVGİ EVİNDEN RAMAZAN YARDIMI


BAŞARIYA GÖTÜREN SIRLAR KONULU SEMİNER - EĞİTİM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
BAŞARIYA GÖTÜREN SIRLAR KONULU SEMİNER
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 20-02-2019 / 17-13

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  

Nizip Gençlik Platformu, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nizip Gençlik Merkezi Müdürlüğü?nün katkılarıyla, Nizip Halkına yönelik NLP Birliği Türkiye Başkanı Fatih Abadi tarafından ?Başarıya götüren sırlar? konulu motivasyon ve kişisel gelişim semineri verildi.

 

 Abdulhamit Han Anadolu Fen İmam Hatip Lisesi, ve İşmont Halil-Meziyet Bildirici İlkokulu?nda düzenlenen etkinlikte öğrencilere, Nizip Eski Belediye Nikah Salonunda gerçekleşen seminerde ailelere yönelik seminer verildi.

 

 Açılış konuşması ve Kur?an tilavetinden sonra başlayan programda, öğrencilere, verimli çalışma, stresle başa çıkma, motivasyon, odaklanma  ters psikoloji gibi konularda bilgiler veren Abadi, ?öğrencilere anne - baba olarak çalış oğlum kızım demek yerine, onlara ters psikoloji uygulayarak sen bu sınavı kazanamazsın, sen bu işi yapamazsın, emeklerimizi boşa çıkarıyorsun, öğretmen olamazsın, doktor olamazsın diyerek onları şevke getirmeliyiz. Ters psikolojide amaç olumsuzluğu göstererek olumluya yitmektir.  ? dedi.

 

Stres altında her zaman ters algılandığına değinen Abadi bunu bir örnekle açıkladı: ?Genç bir kız,  bir gün intihar edecekken kızın annesinin aklına direk ben gelmişim.  Beni aradılar kızla konuşmamı istediler.  Kızla konuştuğumda ilk kaçıncı katta olduğunu sordum.  Kız bana cevap olarak üçüncü kattayım dedi. Bende oradan düşsen ölmezsin kolunu bacağını kırarsın dedim ve onuncu kata çıkınca beni tekrar aramasını söyledim. Öyle yaptı kız ama bana ulaşamadı. Ulaşana kadar aradı ama açmadım 15 dakika kazanarak kızın hayata tutunmasını sağladım.?? Diyerek sözlerini bitirdi.

 

Kendi hayatında çektiği sıkıntılara da değinen Fatih Abadi, zahmetin arkasından başarıya ulaşılabileceğinin altını çizdi.

 

Gençlerle küçük deneyler yaparak, söylemin ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı. Seminerin sonunda Fatih Abadi´yi öğrenciler soru yağmuruna tuttu.BAŞARIYA GÖTÜREN SIRLAR KONULU SEMİNER : Google'da Ara
BAŞARIYA GÖTÜREN SIRLAR KONULU SEMİNER


 
 
BAŞARIYA GÖTÜREN SIRLAR KONULU SEMİNER
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  ÖZLEM KREŞ TEN RESİM SERGİSİ


         Özel Özlem Kreş, yılsonu etkinlikleri kapsamında öğrencilerin yaptığı resimleri sergi haline dönüştürerek, öğrenci velilerinin beğenisine sundu.

  ÖĞRENCİLERİN HAYALİNİ BAKAN GÜL GERÇEKLEŞTİRDİ


         Yoğurt kovası, süpürge sapı ve benzeri eşyalarla müzik aleti yaparak orkestra ekibi kuran Sekili İlkokulu 4?üncü sınıf öğrencileri yapmış olduklar