Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Kaymakam Şahine Cezaevi Müdüründen Ziyaret
Karkamış Belediye Başkanı Doğan dan sınır
NİZİPTE 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE YEMEK
Nizipte tarihi eser operasyonu: 4 gözaltı


Okullarda Ders Zili Çaldı - EĞİTİM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
OKULLARDA DERS ZİLİ ÇALDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 10-09-2019 / 10-39

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  

Okullarda Ders Zili Çaldı

18 milyon öğrenci ile 1 milyon öğretmen için ders zili çaldı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 9 Eylül 2019 tarihinde zil çalarak başladı. Yeni eğitim-öğretim yılı yenilikleri ile beraber başladı. Teneffüs süreleri 10 dakikadan 15 dakikaya çıkarıldı ve 18-22 Kasım 2019 tarihinde ilk ara tatil yapılacak. Sömestır (15 Tatil ) ise 20-31 Ocak 2020 tarihinde yapılacak. Okullarda ikinci dönem 3 Şubat 2020?de başlayacak ve ikinci ara tatil 6-10 Nisan 2020?de yapılacak. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 19 Haziran 2020?de sona erecek. Yaz tatili süresi 11 haftaya düşürüldü.

Nizip?te ise ikibin 500 öğretmen ile 50 bin 300 öğrenci ders başı yaptı. İlçemizde inşaatı devam eden okulların tamamlanamamasından dolayı bu senede sınıflar bir hayli kalabalık olacak. Bir sınıfta normal şartlarda 30 öğrenci olması gerekirken bazı sınıfların 50 kişinin üzerinde olduğu görüldü. Okulların açılması ile velilerin ekonomik yönden problemler yaşadığı görüldü. Okullarda ders kitapları ücretsiz olarak verilmekte, ancak yardımcı kitaplar, kırtasiye malzemesi ile okul kıyafetlerinin velilerin bütçesini zorladığı görülüyor. Milli Eğitim Bakanlığı kıyafetler konusunda yetkiyi okul aile birliklerine vermiş bulunuyor. Her okulun okul aile birliği kararları doğrultusunda o okulun kıyafetleri belirleniyor.

Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrenci-öğretmen ve velilere hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah eğitim-öğretim sistemimiz bu yıl köklü bir çözüme kavuşur ve önümüzdeki yıllarda hem öğrenciler hemde öğretmenler sistemli bir şekilde eğitim-öğretime katkıda bulunurlar. Ülkemizde eğitim-öğretim sistemi artık deneme-yanılma yönetminden çıkarılır ve bir an önce sistemsel bir çözüme kavuşur.


Okullarda Ders Zili Çaldı : Google'da Ara
Okullarda Ders Zili Çaldı


 
 
Okullarda Ders Zili Çaldı
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  NİZİPTE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KONFERANSI


         Nizip?te bağımlılıkla mücadele konferansıGaziantep Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uyuşturucu madde başta olmak üze

  GASMEK HAYATA HAZIRLIYOR


         GASMEK HAYATA HAZIRLIYORGaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren GASMEK, Nizip ilçesinde bulunan şubesinde 10 bine yakın kursiyeri eğitim vere

 


reklamNizip - 2010 Nizip Radyo Televizyon { NRT } Türkiye'nin Haber Sitesi
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik ilkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
nrtmedya.com || Coder / Dizayner
info@nrtmedya.com