Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
GTO BAŞKANI YILDIRIM VE GENÇ GİRİŞİMCİLER
GTO BAŞKANI YILDIRIM VE GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN
ÖĞRENCİ VELİLERİNDEN KAN BAĞIŞINA DESTEK
OTO GALERİCİLER SINAV DA
NİZİP TE YEMEK YARIŞMASI


UR-GE PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI - EKONOMİ - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
UR-GE PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 29-09-2016 / 20-44

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Ekonomi Haberleri  

Gerçekleştirdiği projelerle Nizip ekonomisine değer katan Nizip Ticaret Borsası, bir ilke daha imza attı.

 

Nizip’te ilk kez uygulanacak olan ve üyelerini uluslararası alanda da söz sahibi yapmayı hedefleyen Nizip Ticaret Borsası, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) projesini hayata geçirdi.

 

Nizip Ticaret Borsası fıstık hali irtibat bürosunda gerçekleşen Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi konulu projenin açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı yaptı.

 

İbrahim Sarı, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi Projesi, Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen, aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların bir araya gelerek ortak hareket ettiği bir kümelenme projesi olduğunu söyledi.

 

UR-GE projesinin Nizip’te ilk defa Borsa tarafından uygulanacak olmasının ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu aktaran Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı sözlerine şöyle devam etti.

 

“Projeye dâhil olan ve aynı zamanda Borsamız üyesi olan firmalarımızın uluslararası rekabet güçlerinin geliştirilmesine yönelik ihtiyaç analizi, istihdam, eğitim, danışmanlık, yurt dışı pazarlama ve alım heyeti gibi faaliyetlerin yer aldığı projemize Ekonomi Bakanlığı tarafından 3 yıl süreyle 480 000 dolarlık destek verilecektir. Projemiz kapsamında verilecek eğitim ve danışmanlık faaliyetleri ile kurumsallaşması, insan kaynakları yönetimi, inovasyon gibi alanlarda gelişmesine katkı sağlanacaktır. İhracat yapmak isteyen firmalarımız yurt dışında bulunan potansiyel alıcılara ve hedef pazarlara Borsamız aracılığı ile ulaşmış olacaklardır. Antep Fıstığı sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik olarak hazırlanan “Antep Fıstığı Yurt Dışı Tanıtım Ve Pazarlama Projemiz” ile başta ülke ekonomisi olmak üzere, bölgemize ve ilçemize uzun vadede olumlu katkılar sağlayacağını umuyor ve projemizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Toplantıya Nizip Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mahmut Şahin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zekeriya Özgen, Yönetim Kurulu Üyeleri projeye dâhil olan firmaların ve çalışmaları yürütecek olan 4K Danışmanlık firması yetkilileri ve projede yer alacak olan firma temsilcileri katıldı.

 


 


UR-GE PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI : Google'da Ara
UR-GE PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI


 
 
UR-GE PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        EKONOMİ

  NTB MECLİSİNDEN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE DESTEK


         Nizip Ticaret Borsası Meclisi aylık olağan toplantısında ?İstihdam Seferberliğine? destek mesajı verdi.   Toplantıda bir basın açıklaması ya

  GAZİANTEP 2018 YILINDA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İHRACATLA


         Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Gaziantep?in 2018 yılında gerçekleştirdiği 6 milyar 939 milyon 32 bin dolar ihracatla yıllık