Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
İHH DAN NRT YE ZİYARET
İŞADAMI VE YAZAR HÜSEYİN TEKİN NİZİP
Kabul Edilirse Kısa Film Olacak
Nizip te, İHH dan giysi yardımı
EĞİTİME BİR HAFTA MOLA SLOGANIYLA


GAZİANTEP’İN VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ - GAZİANTEP - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
GAZİANTEP’İN VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 25-02-2014 / 14-53

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gaziantep Haberleri  

(DHA)-GAZİANTEP Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen törenle, 2013 vergi rekortmenleri ödüllendirildi.


Grand Otel’de düzenlenen ödül törenine; Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Vergi Dairesi Başkanı Erol Çember, vergi rekortmenleri iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.


Törenin açılış konuşmasını yapan Erol Çember, vergi vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu vurgulayarak, "Vergi vermek yasal yükümlülüğün dışında bir vatandaşlık görevidir. Vatandaşlarımıza götürülecek olan hizmetlerde verginin çok büyük bir önemi vardır. Ülke gelirlerimizin yaklaşık yüzde 90’nı vergilerden oluşmaktadır. Devletin mevcudiyeti, varlığı, devamlılığı toplanan vergi gelirlerine bağlıdır. Vergi kaçırmak ve vergisini tam olarak beyan etmemek çocuklarımızın geleceğinin gasp edilmesi anlamına gelmektedir" diye konuştu.


2012 yılına oranla Türkiye’de yüzde 14,21 vergi geliri artışı sağlandığını söyleyen Çember, "Gaziantep’teki vergi geliri artış oranı bir önceki yıla oranla yüzde 17,93 artış gösterdi. Bu rakam Türkiye ortalamasının üzerinde bir artış yaşandığını göstermektedir. Yüzde 99,15 oranında da vergi tahsilatı yapılmıştır. 2013 yılı Gaziantep vergi geliri 2 milyar 473 milyon lira olmuştur" dedi.


Vali Erdal Ata ise, eğitim, sağlık, emniyet gibi hizmetlerin vergi gelirleriyle çalıştıklarını söyledi. Vali Ata, "Toplum olarak devletten birçok şey bekliyoruz. Başta asayiş, güvenlik, adalet, eğitim, sağlık ve bir çok altyapı hizmetlerini istiyoruz. Devletin bunları yapabilmesi için ülkede kazancı olan her vatandaşından kazancı oranında mutlaka vergi almak zorunda. Eğer bunlar layıkıyla toplanabilirse o zaman bizim devletten beklediğimiz hizmetleri bizde fazlasıyla layıkıyla alma şansına sahip olacağız" diye konuştu.


Konuşmaların ardından kurum ve gelir vergisinde ilk 10 sıralarda yer alan işadamlarına ve şirketlere ödülleri verildi.


Kurumlar Vergisi Gaziantep İl Birincisi Gülsan Sentetik Dokuma Sanayi ve Ticaret A. Ş., adına Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Topçuoğlu ve Gelir Vergisi İl Birincisi Abdülkadir Konukoğlu, ödülünü Vali Erdal Ata’nın elinden aldı.


Kurumlar Vergisi Gaziantep İl İkincisi Şölen Çikolata Gıda, Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gelir Vergisi ikincisi Hakan Konukoğlu, Kurumlar Vergisi üçüncüsü Sanibey Barajı Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Gelir Vergisi üçüncüsü Zekeriye Korukoğlu, Kurumlar Vergisi dördüncüsü Çimko Çimento ve Beton Sanayi Ticaret A.Ş., Gemir Vergisi dördüncüsü Fatih Konukoğlu, Kurumlar Vergisi beşincisi Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gelir Vergisi beşincisi Adil Sani Konukoğlu, Kurumlar Vergisi altıncısı Çiltuğ Isı Sanayi ve Ticaret. A.Ş., Gelir Vergisi altıncısı Sami Konukoğlu, Kurumlar Vergisi yedincisi Tektuğ Elektrik Üretim A.Ş., Gelir Vergisi yedincisi Cengiz Konukoğlu, Kurumlar Vergisi sekizincisi Temko İthalat İhracat ve Pazarlama A.Ş., Gelir Vergisi sekizincisi Yusuf Akay, Kurumlar Vergisi dokuzuncusu Primer Tıp Merkezi Özel Sağlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gelir Vergisi dokuzuncusu Mehmet Selim Gözen ve Kurumlar Vergisi onuncusu Zeki Mansucat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Gelir Vergisi onuncusu Selçuk Tunç oldu.


Ödül töreni düzenlen akşam yemeğiyle son buldu.


GAZİANTEP’İN VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ : Google'da Ara
GAZİANTEP’İN VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ


 
 
GAZİANTEP’İN VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GAZİANTEP

  ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞININ GELECEĞİ KONUŞULDU


         Zeytin ve Zeytinyağı?nın Geleceği KonuşulduZeytin ve Zeytinyağı üretiminde verimlilik ve kalitenin arttırılması konulu toplantıGaziantep Ticaret Odasınd

  VALİ GÜL´DEN 15 TEMMUZ MESAJI


         "Gaziantep Valisi Davut Gül, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. "15 Temmuz 2016?da, milletimize ve demokrasimize alçak

 


reklamNizip - 2010 Nizip Radyo Televizyon { NRT } Türkiye'nin Haber Sitesi
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik ilkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
nrtmedya.com || Coder / Dizayner
info@nrtmedya.com