Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  iletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
Bu Proğramı Kaçırmayın
Merhum Polat Akının ismi fıstık halinde
Nizip te Türk Halk Müziği Korosu
Başkan Sarı kavşak çalışmasını inceledi
Denetimli Serbestlik Müdürü Küçükten Karkamış ilçesindeki


KAYBEDİLEN GENÇLİK - GÜNDEM - Nizip Radyo Televizyon { NRT }
 
KAYBEDİLEN GENÇLİK
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 20-11-2019 / 07-59

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  

KAYBEDİLEN GENÇLİK

Ülkemiz nüfusunun dünya milletleri arasında daha genç olmasından hep gurur duymuşuzdur. Yıllarca Tarımda, sanayide, Teknolojide hep genç nüfusumuzdan faydalanarak ileriye doğru giderek ayakta kalmıştır. Nüfusumuzun genç olmasından dolayı Avrupa ve diğer dünya ülkelerine iş gücü ihracı sağlanmıştır. Son yıllarda dünyada olduğu gibi ülkemizde de genç nüfus azalmakta olduğu açık açık görülmekte. Özellikle Tarım ve Sanayi sektöründe genç nüfus azalmaktadır.
Gençlerimizin nüfusu azalırken kalan kısmınıda yaşadığımız bu dönemde uyuşturucu ve teknolojiye teslim etmiş bulunmaktayız. Düne kadar parmakla sayılan uyuşturucu çeşidinin, şimdi onlarcası piyasada dolaşmakta ve kolay yoldan temin edilmektedir. Sigara ve uyuşturucu kullanım yaşı çok aşağıya düşmüş, hatta okul yaşındaki çocuklarımız uyuşturcu belasına bulaşmış olduğu gerçeğini inkar etmememiz gerekmekte.
Bütün kötülüklerin başı uyuşturucu olduğu gerçeğinden gidersek gençlerimizi kaybetmekle yüzleşeceğiz. Uyuşturucu ile mücadeleyi sadece devletten beklemek sorunu halının altına süpürmek olur. Birey olarak gençlerimizi bu kötü alışkanlıklardan uzak tutacağız.
Genç yaşdaki insanlarımız kendilerini ailelerine, arkadaş çevrelerine ve topluma ispatlamak için bu alıkşkanlıklara teslim olmakta. Sigara, alkol ve uyuşturucu madde kullanımı artık ortaokul düzeyine inmiştir. Bu yüzden oldukça dikkatli olunması gerekmektedir. Aileler çocuklarıyla yakından ilgilenmeli, bu maddelerin zararlarını çocuklarına anlatmalıdır. Bu maddelerin zararlarını bilen gençler uyuşturucu maddelerden tanışmayacaktır.
Gençlerimizin diğer bir kötü alışkanlığı teknolojinin esiri olmaları. Zamanlarının çoğunu sosyal medyada geçirmekte. Bebek yaştaki çocuklarımızı ağlamasın diye eline cep telefonu vererek susturmak gibi kötü bir davranış göstermekteyiz. Kendi yaşına uygun oyuncaklarla oynaması gereken çocuklarımız tv, cep telefonu, tablet gibi teknolojik cihazların esiri yapılmakta. Ülkemizin geleceği olan gençlerimize aile, toplum ve devlet olarak gerekli yaşta eğitimlerimiz verilerek kazanmanın hesabı içerisinde olmalıyız. Birey olarak Çocuklarımızın okulda, sokakta, işte kimlerle arkadaş olduğunu takip edersek sorunun çözümü daha kolay olur.
Gençlerimizi daha dinamik sağlıklı yetiştirmek için onları diğer sosyal kültürel alanlara yöneltmeliyiz. Spor faaliyetleri çocuğumuzun kötü alışkanlıklara yönelmesini engelleyen faktörlerdendir. Gençlerimiz bu belalardan uzak tutarsak geleceğimiz daha güvenli ve huzurlu olacaktır.


KAYBEDİLEN GENÇLİK : Google'da Ara
KAYBEDİLEN GENÇLİK


 
 
KAYBEDİLEN GENÇLİK
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAiL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  BU PROĞRAMI KAÇIRMAYIN


         

  MERHUM POLAT AKININ İSMİ FISTIK


         Merhum Polat Akın?ın ismi fıstık halinde yaşayacakNizip Fıstık hali kurucusu Polat Akın?ın ismi Fıstık Hali Derneği?nin aldığı karar ile yaklaşık 34

 


reklamNizip - 2010 Nizip Radyo Televizyon { NRT } Türkiye'nin Haber Sitesi
Site içeriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik ilkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
nrtmedya.com || Coder / Dizayner
info@nrtmedya.com