Karkamış´ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Karkamış´ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Karkamış´ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Karkamış ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi program düzenlendi.

Karkamış ilçesin de Demokrasi nöbeti için meydanlardaydı. Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir vurgusu yaptı.

Başkan Doğan, FETÖ darbe girişiminin ardından ilçede demokrasi nöbetlerinin tutulduğu Karkamış ilçesinde düzenlenen programın ardından okunan sala ile 3. yılda demokrasi nöbeti tutuldu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı´nın okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan nöbette ilk olarak slayt gösterimi yapıldı.

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan,Türk milletinin yüzlerce yıldır birlikte yaşadığını, bu coğrafyada nice savaşlara, nice afetlere, nice badirelere birlikte göğüs gerdiğini söyledi.

Doğan, "Milletin silahları ile bu millete kurşun sıkan hainler yüce Türk milletinin azmi ve kararı sayesinde muvaffak olamadılar. Yıllardır ülkemiz üzerinde oyunlar oynayanlar, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan güçler ve tüm dünya, bu milletin yurduna, bayrağına nasıl sahip çıktığını bir kere daha gördü. Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar." dedi.