MESİRE ALANINA ŞEHİT ÜSTEĞMEN TAŞÇININ İSMİ VERİLECEK

MESİRE ALANINA ŞEHİT ÜSTEĞMEN TAŞÇININ İSMİ VERİLECEK

http://www.youtube.com/embed/0Wl2pjto9ns Dün yapılan haberler üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından restarosyonu yapılacak olan şehit evinde Büyükşehir Belediye Başkan vekili Latif Karadağ ile birlikte incelemelerde bulunan Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, şehidin komşularıyla da bir süre sohbet ederek başsağlığı diledi.

 

İncelemelerin sonunda açıklama yapan Başkan Akdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatları sonrasında şehit evinde yenileme çalışmalarının 3 ay gibi bir süre içerisinde tamamlanacağını söyledi. Bununla birlikte yine Büyükşehir Belediyesi tarafından Nizip ilçesine yaptırılacak olan 40 dönüm alan üzerindeki mesire alanına da şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın isminin verileceğini belirten Başkan Akdoğan konuşmalarına şöyle devam etti.

 

“Bu mesire alanını da 3 ay içerisinde bitirip hem şehidimizin evini, hem ismini vereceğimiz mesire alanını birlikte açmayı düşünüyoruz. Bunları yaparken şehidimizin annesi ve babasını da yanımızda görmek istiyoruz. Tabi bu örnek ve güzel çalışmalar çok önemli, bu nedenle ben bu çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin hanımefendiye teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkan vekili Latif Karadağ ise, Şehit Üsteğmenin ailesine sürpriz yapmak amacıyla yaptığı bir çalışmayı öğrenen Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatları üzerine şehit evinde inceleme yaptıklarını belirtti.

 

Bugün burada bulunmalardaki amacın şehidin gerçekleştiremediği hayalini gerçekleştirmek olduğunu söyleyen Latif Karadağ ise; “Sayın Başkanımız; “Bu bizim için bir vasiyettir” dedi ve ailenin de rızasını alarak bu evi restore etmeye karar verdi. Bununla birlikte teknik ekiple birlikte evde bir inceleme yaptık hemen ardından çalışmalara başlayıp bu evi şehidimiz adına ailesine biz hediye edeceğiz. Böylelikle şehidimizin bizler için döktüğü kanın karşılığını bir nebzede olsa sağlayabilirsek bu bizi mutlu edecektir” diyerek konuşmalarını tamamladı.

ına teslim edildi.