Nizip Belediyesi Kur’an Kurslarını dezenfekte etti

Nizip Belediyesi Kur’an Kurslarını dezenfekte etti

Nizip Belediyesi Kur’an Kurslarını dezenfekte etti

Nizip Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yeni Normalleşme Takvimi kapsamında yeniden hizmet vermeye başlayan Kur’an Kurslarını dezenfekte etti.

Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın talimatıyla harekete geçen Temizlik Müdürlüğü’ne bağlı dezenfekte ekibi sırayla ilçe sınırları içerisinde yer alan Kur’an Kurslarını dezenfekte ederek eğitim için hijyenik ve steril hale getirdi.

Ekipler, ‘Yeni Normalleşme Süreci’nde yeniden ibadete açılan camilerde de  Cuma namazları öncesinde dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

“Kur’an Kurslarını Steril Hale Getirdik”

“Çocuklarımızın en temel gereksinimlerimizden olan dini eğitimlerini sağlıklı ve steril koşullarda almasını istiyoruz” diyen Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı,  bu amaçla ilçe genelindeki Kur’an Kurslarını dezenfekte ederek eğitime hazır hale getirdiklerini söyledi.

İlçedeki camileri de yine Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında düzenli olarak dezenfekte ettiklerini belirten Sarı, toplum sağlığını korumaya yönelik hizmetleri kesintisiz olarak devam ettireceklerini sözlerine ekledi.