Nizip Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden NTO’ya Ziyaret

Nizip Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden NTO’ya Ziyaret

Nizip Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden NTO’ya Ziyaret

Nizip Vergi Dairesi Müdürü Ali Cibik 31. Vergi Haftası Etkinlikleri kapsamında Nizip Ticaret Odası (NTO)’na ziyarette bulundu.
Gerçekleşen ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt Vergilerin toplanması ve devlete ulaştırılmasında emeği geçen tüm vergi dairesi çalışanlarının Vergi Haftasını kutluyorum.” dedi.
Ülkemizin en önemli gelir kaynağını vergilerin oluşturduğunu belirten NTO Başkanı Özyurt şunları ifade etti: “Vergilerimizle vatandaşlık görevimizi yerine getirerek, ülkemizin kalkınmasına ve geleceğine yatırım yapıyoruz. Bizlerde Nizip Ticaret Odası olarak vergi bilincinin arttırılması için bir takım çalışmalar sürdürmekteyiz. Ben bu anlamlı ziyaretleri için Nizip Vergi Dairesi Müdürü Ali Cibik’e ve heyetine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
31. Vergi Haftası etkinlikleri vesilesiyle mükellefleri vergi konusunda bilinçlendirdiklerini belirten Nizip Vergi Dairesi Müdürü Ali Cibik ise sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin; çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlarıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülmektedir. Bu etkinlikler kapsamında bizlerde kurum, kuruluş ve mükelleflerimizi ziyaret etmekteyiz. Bu vesile ile vergisel yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirerek ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan tüm mükelleflerimize teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.