NİZİPTE EL KONULAN OKULLARA ŞEHİT İSİMLERİ VERİLDİ, TABELALARI ASILDI

NİZİPTE EL KONULAN OKULLARA ŞEHİT İSİMLERİ VERİLDİ, TABELALARI ASILDI

ASKERİ darbe girişiminin ardından terör örgütü FETÖ ile irtibatlı olduğu için Gaziantep’in Nizip İlçesi’nde el konularak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen 2 okula, şehit isimleri verildi. Yapılan düzenleme sonrası okullara, yeni isimlerinin yazılı olduğu tabelalar da asıldı.


Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen ve şehit isimleri verilen 2 okulda, yeni ders yılı öncesi İlçe Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları ve Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan inceleme yapıp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş’ten bilgi aldı.


Yapılan değişikliklerle ilgili konuşan Kaymakam Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz darbe girişiminin halkın çabasıyla önlendiğini ifade etti. FETÖ terör örgütünün yıllarca ülkede bağış adı altında topladığı himmet denilerek alınan haraçlarla yaptırdığı okulların çıkan kararname ve valilik oluruyla millete devredildiğini ifade eden Sarıfakıoğulları, şunları kaydetti:


"Devraldığımız okulların ikisi de bundan böyle İmam Hatip Okulları olarak eğitim öğretime devam edecektir. Bu iki okulda inşallah imanlı ihsanlı evlatla yetişecek. Burada meclisini, külliyesini bombalayan değil milletinin emrinde olan ve milletinin hizmetkarı insanlar ve birilerinin uşağı olmayan gençler yetişecektir. İşte bu nedenle İmam Hatip Anadolu Lisesi olarak eğitim verecek olan okulumuza 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen Özel Hareket Polisi Seyit Ahmet Çakır’ın ismini, İmam Hatip Ortaokulu olarak eğitim verecek olan okulumuza da yine geçtiğimiz aylarda bölücü terör örgütü PKK’nın saldırısı sonrasında Hakkari’de şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Sadettin Bakır’ın ismini yaşatacağız."


Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan ise FET֒ye ait olan ve el konulan okullara vatan ve devlet uğruna şehit düşen iki kahramanın adının verildiğini dile getirdi.