Nizip’ten İdlib’e yardım

Nizip’ten İdlib’e yardım

Nizip İlçe Kaymakamlığı, Nizip Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşlarınca toplanan yardımlar dualarla İdblib’e gönderildi.
Nizip Belediyesi önünde düzenlenen törende konuşan Nizip İlçe Kaymakamı Kemal Şahin, İdlib’e yardım etmek için başta Nizip Belediyesi olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun el ele vererek kampanyaya destek verdiklerini söyledi.
Başlatılan yardım kampanyasının bugün yapılan yardımlarla sınırlı kalmayacağını ifade eden Kaymakam Şahin, ‘’Nizip ilçemiz şuanda Türkiye’de ilçeler arasında en çok Suriyeliyi misafir eden ilçe konumundadır. Suriyeli yoğunluğu olmasına rağmen Allah’a şükür bir huzur var bir beraberlik var. Bunun yanında birçok Suriyeli ev sahipliği yapan ilçemiz aynı zamanda Suriye’de yardım bekleyen insanlara da yardım ediyor. Ben bu konuda emek sarf eden herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.
Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, Nizip ilçesinin her zaman olduğu gibi bugünde örnek bir çalışmayla ve hareketle başlatılan yardım kampanyasına öncülük ettiğini belirtti.
Özellikle İdlib bölgesinde bulunan Suriyelilerin içinde bulundukları duruma sessiz kalmadıklarını ve bu konuda bir yardım kampanyası başlattıklarını aktaran Belediye Başkanı Sarı, şunları kaydetti.
‘’İç İşleri Bakanlığımız boyutunda başlatılmış olan bir yardım kampanyasıyla bizde Nizip Belediyesi olarak diğer yardım kuruluşlarımızın da katkılarıyla bu kampanyaya destek verdik. Bu çalışmamızla Suriye ve İdlib’in yanında olduğumuzu gösterdik. Bugün içerisinde battaniye, giyim, gıda, giysi ve ayakkabıların bulunduğu iki tırımızı İdlib’e uğurluyoruz tabi yardımlarımız ve desteğimiz bununla sınırlı kalmayacak. Konu yardım olunca hemşerilerimiz büyük bir fedakarlıkta bulunuyorlar ilçemiz insanları 2011 yılından bu yana Suriye’de olup biten habersiz ve duyarsız kalmadığı gibi bugün de üzerine düşeni yapıyor ve bundan sonra da yapmaya devam edecektir.’’
İlçe Müftüsü Musa Çiftçi’nin okumuş olduğu duayla son bulan törenin ardından yardım malzemeleri taşıyan tırlar İdlib’e uğurlandı.