Saadet Partisi Nizip Teşkilatı 7. Olağan Kongresi Yapıldı

Saadet Partisi Nizip Teşkilatı 7. Olağan Kongresi Yapıldı

Saadet Partisi Nizip ilçe Teşkilatı 7. olağan genel kurul toplantısını Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın katılımıyla yaptı.

Kongreye, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman’ın yanı sıra Gaziantep İl ve ilçe teşkilatları, Nizip siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve partililer katıldı.

Kongrede ilk konuşmayı Saadet Partisi Nizip ilçe Başkan Adayı Müslüm Bulanık yaparken

Saadet Partisi'nin iktidar olabilmek var gücüyle çalıştığını söyledi.

Saadet Partisi Konya Miletvekili Abdülkadir Karadumankongrede yaptığı konuşmada "Milli Görüşün 4 partisi imam hatiplerin orta kısmını açtığı için değil emperyalizmin oyunlarını bozduğu için kapatıldı. Emperyalizm ve siyonizm senin dinini yaşamana değil emrinde olup olmadığına bakar. 18 yıllık sürecin sonunda AK Parti değil küresel sermaye tek başına iktidardadır. Aksine tek bir adım atamıyorlar. Ülkede hamaset ve popilizmi kurumsallaştırdılar. 15 Temmuz’dan itibaren ülkede sorunları daha büyük sünnî krizler oluşturarak ört bas etmeye çalışıyorlar" diye konuştu. Karaduman, “Necmettin Erbakan hocamız bizlere anasının sütü gibi helal bir davayı miras bıraktı. İktidara gelmek için değil halıların ve milli görüş anlayışının iktidara gelmesi için bedeller ödedi. Hem de çok zor şartlar altında. Erbakan Hocamız gibi inandığı çizgiden asla taviz vermeyen bütün milli görücülere selam olsun. Dünya ve insanlık olarak son derece badireli bir dönemin içerisinden geçiyoruz. Ülke insanımızın huzuru ve mutluluğu için çalışan bir partiyiz. Dünyada yaşayan insanlık aleminin hangi düşünce ve ırka mensup olursa olsun huzur içinde yaşayacağı yeni bir dünya kurmanın gayretindeyiz. Ülkemizdeki siyasete siyasetçi tayin etmeye çalışan siyonizmin kokunu kazıyacak harekete talibiz” ifadelerine yer verdi.

Şıh Müslüm Bulanık Başkanlığında yapılan seçimde yönetim kurulu asil ve yedek üyeler ise şöyle oaluştu : Mehmet Bayındırlı, Hasan Başıbüyük, Osman Uzun, Ömer Yılmaz, Selim Yıldız, Musa Bulanık, Hasan Kocaman, Güler Bayındırlı, Ömer Yıldırım, Mehmet Bulut, Ali Koçak, Ahmet Şimşek, A.Kadir Çelik, Bilal Kara.

Yedek üyeler : Abdullah Kendirci, Ş.Müslüm Yıldırım, Ali Aktoprak, Ömer Çelik, Cemal Kaya, Recep Yasavul, Ömer Gül, Müslüm Çiftçi, H.İbrahim Yağmurlu, Mustafa Aslantay, Ahmet Kurban, Ali Rıza Polat, Ahmet Bulanık, Muzaffer Kılıç, Nurgül Bulanık.