NTO Başkanı Özyurt Türk Milletini Gençlerimiz İleri Taşıyacak

NTO Başkanı Özyurt Türk Milletini Gençlerimiz İleri Taşıyacak
Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt "19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramının" 98. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün başlattığı hareket Türk Milletinin tarihinde önemli bir dönüm noktası oluşturduğunu belirten Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt 19 Mayıs 1919 günü Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır. dedi.
 
Atatürkün, Samsuna ayak bastığı tarih olan 19 Mayısı, Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri taşıyacak olanların genç fikirler olduğunu gördüğünü belirten NTO Başkanı Özyurt mesajında şu ifadelere yer verdi: Gençlik kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktaydı. Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürkün Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir. sözüyle de ifade ettiği gibi Cumhuriyetimizi ve istiklalimizi koruyup kollayacak, zamanlarını, enerjilerini, potansiyellerini bu yolda kullanacak ve bu ülkeyi dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasına taşıyacak olan gençleri yetiştirmek zorundayız. Ayrıca Cumhuriyetin yılmaz bekçisi olan gençlerimizin sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, çağdaş değerlerden asla ödün vermeyeceğine de inancımız sonsuzdur. Bu duygu ve düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, geleceğimiz için hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın ve üyelerimizin 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. şeklinde konuştu.