Süper Ligde Gazişehir Farkı

Süper Ligde Gazişehir Farkı

Süper Ligde Gazişehir Farkı

Spor Toto Süper Lige bu sene çıkan Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ligde fırtınalar estirmeye devam ediyor. Ligin ilk haftasında İstanbulda Fenerbahçeye konuk olan Kırmızı-Siyahlı ekip 5-0 gibi farklı bir sonuçla Gaziantepe dönünce endişelendirmişti. İlk hafta alınan farklı mağlubiyet sonrasında bu sene ligden düşecek mi Sorularına maruz kalmıştı. İlk haftaki farklı mağlubiyetten sonra kendine gelen Gazişehir bu defa da almış olduğu sonuçlarla Türkiye gündemine oturdu. Ligde 5. Haftanın ardından Gazişehir 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet sonrası topladığı 10 puanla Fenerbahçe ile aynı puanı toplayıp averajla 3. Sırada bulunuyor.

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübünde her şey rayına otururken şehrimizin adeta sporda markası olmuş Gaziantepsporda ise işler tam anlamıyla hüsran oldu. Süper Ligden düştükten sonra PTT 1. Liginde Gazişehir ile bir sezon beraber oynayan Gaziantepspor aynı sezon 2. Lige düştü. Fifadan almış olduğu cezalar sonrası 3. Lig yolunu es geçen Gaziantepspor bu sezonda Bal Ligi 2. Grupta mücadele etmektedir. İlk hafta kendi seyircisi önünden Kahta 02 Spor ile karşı karşıya gelen ve 8-0 gibi farklı bir mağlubiyet yaşayan Gaziantepe ikinci darbe ise Fifadan 21 puan silme cezası daha geldi. Bir zamanlar Avrupada fırtınalar estiren ve Romayı bile yenme başarısı gösteren Gaziantepspor, şimdilerde Bal Liginden Süper Amatöre doğru yol alıyor. Bu takımı bu hale koyanlarda inşallah kendileri de bu hallere düşerler. Şehrimizin takımının daha problemler yaşamaması adına en güzeli kendini feshetmesidir diye düşünüyorum.

Bölgesel Amatör Ligde 2. Grupta Gaziantepsporla aynı grupta bulunan şehrimizin diğer takımlarından Gaziantep Ankasspor ise Elbistan deplasmanından 1 puanla dönerken, Nizipspor ise 1920 Maraşspor deplasmanında rakibin maça çıkmamasıyla 3 puanla döndü. Bölgesel Amatör Ligde statü gereği Gaziantepten 2 takım lige katılabiliyor. Gaziantepsporun direk 2. Ligden Bal Ligine düşmesiyle bu kategoride 3 takımla mücadele etmektedir. Sezon sonunda Gaziantepten bir takım ligden direk düşeceği için önümüzdeki sezon tekrar 2 takımla mücadele edecektir.