Tümgeneral İrfan Özsert Korgeneralliğe Terfi Etti

Tümgeneral İrfan Özsert Korgeneralliğe Terfi Etti

Tümgeneral İrfan Özsert Korgeneralliğe Terfi Etti

Nizip ilçesi Nüfus eski Müdürü Hayri Özsertin oğlu Tümgeneral İrfan Özsert, Yüksek Askeri Şura toplantısının ardından Korgeneral rütbesine yükseltildi. İrfan Özsert, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında FETÖ´cülere karşı etkin mücadele göstermiş, darbe girişiminin kritik isimlerinden Bekir Ercan Van´ın yargılandığı davada tanık olarak dinlenmişti.

Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan YAŞ kararlarını imzalayarak onayladı. Kararlar Cumhurbaşkanlığı tarafından basına duyuruldu. Yapılan açıklamada terfi alan askerler, emekliye ayrılan askerler ve görev süresi uzatılan askerler duyuruldu. Buna göre; YAŞ üyeleri arasında yer alan Tümgeneral İrfan Özsert, Korgeneral oldu. 15 Temmuz´da hainlere karşı büyük mücadele ortaya koyan İrfan Özsert´in özgeçmişi dikkat çekici. Bir dönem eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ´un özel sekreterliğini de yaptı.

KORGENERAL İRFAN ÖZSERT KİMDİR

İrfan Özsert Gaziantep Nizip ilçesi doğumludur. 30 Ağustos 1980 yılında Kara Harp Okulu´na giren Özsert 1987 yılında Kuleli Askeri Lisesi´ni 4´üncü olarak tamamladı. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında büyük kahramanlık gösteren İrfan Özsert, Kara Harp Okulu Alay Komutanı olarak görev yaparken 2´nci yılında YAŞ üyesi oldu. Tümgeneral olarak görev yapan Özsert´in YAŞ´a seçilmesi Gaziantep´te büyük sevinçle karşılanmıştı.

Kara Harp Okulu´nu 4. olarak bitiren Tuğgeneral İrfan Özsert, sırasıyla Diyarbakır, Kuveyt, Amerika ve Belçika´da Türk Silahlı Kuvvetlerini temsilen görev yaptı. İstanbul´da Kurmay Yarbay olarak Tabur Komutanlığı yapan İrfan Özsert daha sonra Kara Harp Okulu Alay Komutanlığı´na atandı. ÖZsert çok sayıda birlikte görev yaptı. TÜM General Özsert daha önce de Orgeneral Işık Koşaner ve Orgeneral İlker Başbuğ´un KKKT´de Özel Sekreterliğini yaptı.

Genel Kurmay Genel Sekreteri olarak atanan İrfan Özsert,çok iyi derecede İngilizce biliyor. Aslen Gaziantep Nizipli olan 53 yaşındaki Tuğgeneral İrfan Özsert, aynı zamanda Nizip ilçesi Nüfus eski Müdürü Hayri Özsertin oğlu olan Özsert Paşa, evli ve 1 çocuk babası.