3X3 Sokak Basketbol Şampiyonlarına Ödül

3X3 Sokak Basketbol Şampiyonlarına Ödül

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü ve Nizip Gücü Spor Kulübü iş birliği ile tarafından düzenlenen Cumhuriyet kupası 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası sona erdi.

Nizip Kapalı spor salonu yanında bulunan basketbol sahasında 22 ve 28 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Sokak Basketbolu Turnuvasında 4 'er kişilik 6 takım yer aldı. Dereceye giren takımlar Nizip Altın Sofra Restaurant’ta yapılan yemekli ödül töreninde turnuva birincisi Nizip Gücü Gençlik Spora kupasını Gençlik ve Spor Müdürü Ömer Faruk Yakar, Sayı kralı olan Nurullah Avcı'ya Nizip Gücü Spor Kulübü Başkanı Murat Kekçe, Fair-play (en centilmen) olan oyuncu Ibrahim Halil Yıldırım'a kupasını Nizip Gücü Spor Kulübü Sportif Başkanı Hasan Başdal tarafından verildi. 

Nizip Gücü Spor Kulübü'nün Nizip'te yapmış oldukları güzel spor faaliyetlerinden dolayı, Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ömer Faruk Yakar tarafından, Nizip Gücü Spor Kulübü Başkanı Murat Kekçe'ye plaket verdi. Nizip Gücü Spor Kulübü Başkanı Murat Kekçe ise Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ömer Faruk Yakar'a, Sponsor ideal sigorta işletmecisi Aykut Cankesen'e ve Gençlik ve Spor ilçe Müdür yardımcısı Yusuf Aykal'a günün anlamı nedeniyle hediye vererek teşekkür etti. Turnuvaya katılan tüm sporculara Nizip Gücü Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri tarafından katılım sertifikası verilerek turnuva tamamlandı. Nizip Gücü Spor Kulübü Başkanı Murat Kekçe, sertifika hazırlanmasında emeği geçen Hüsn-i Hat Hocası Bülent Özsert'e teşekkür etti.

Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü ve Nizip Gücü Spor Kulübü iş birliği düzenlenen basketbolu sevdirmek amacıyla düzenlenen turnuva belli periyodlarda halkın isteği üzerine tekrar düzenlenecek.