Başkan Akdoğandan Engelliler Yaşam Merkezi sözü

Başkan Akdoğandan Engelliler Yaşam Merkezi sözü

Nizip Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Hacı Fevzi Akdoğan, Nizip Engelliler Derneği Başkanı Abdurrezzak Pamuk’u ziyaret etti, dernekte bulunan engellilerle yakından ilgilendi.

 

Burada bir konuşma yapan Başkan Akdoğan Nizip Engelliler Derneği’nin son yıllarda güzel bir noktaya geldiğinin altını çizdi.

 

Yapılan ziyarette vatandaşa eşit hizmet ilkesinin önceliğinde engellilerin olacağını belirten Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan “Engelliler Yaşam Merkezi” sözü verdi.

Engelliler için reformlar ve düzenlemeler yapılacağını vurgulayan Başkan Akdoğan, bu düzenlemelerin ışığında İlçemizde de engellilerin hayatın her kademesinde aktif yer almasına sağlamak amacıyla hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapılacağını kaydetti.

 

Engelliler Yaşam Merkezi hizmete özel bir araç tahsis edileceğini ifade eden Başkan Akdoğan; “Engelli vatandaşlarımız her sabah evlerinden alınıp, akşam saatlerinde yeniden evlerine bırakılacak. Engelliler her zaman pozitif ayrımcılık ilkelerimizin önceliği olacaktır. Cadde ve sokaklarda engellilere yönelik yürütülen düzenlemelerimiz de devam edecek” diye konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı Başkan Akdoğan’a teşekkür eden Nizip Engelliler Derneği Başkanı Abdurrezzak Pamuk, burada yapılan çalışmalar hakkında ayrıca bilgi verdi.