Gönüllerin Muhtarı Emine Polat Gönüllere Taht Kuruyor

Gönüllerin Muhtarı Emine Polat Gönüllere Taht Kuruyor

Geçtiğimiz günlerde Nizip ilçesi İstiklal mahallesinde elektrik kontağı nedeniyle meydana gelen yangında beşikte bulunan 1 buçuk yaşındaki Ahmet ve 4 yaşındaki Abdurrahman'ı Al Alu, yanarak hayatını kaybetmişti.

Acı çığlıkların adresi Nizip ilçesi. İddiaya göre anne Sara Al Alu, Beşikte bulunan 1 buçuk yaşındaki oğlu Ahmet ve 4 yaşındaki Abdurrahman'ı evde bırakarak kayınvalidesinin yanına gitti. Kısa süre sonra döndüğünde elektrik kontağı nedeniyle meydana gelen yangında İki çocuk, alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetmişti. 

Yangın sonrası ilçede Nizip Gönül Köprüsü Başkanı ve Gönüllerin muhtarı olarak bilinen Emine Polat, hayırseverleri harekete geçirerek hasar gören evi yeniden oturulabilir hale getirmek için kolları sıvadı. Hayırverlerden alınan desteklerle evin elektrik aksamı, boyası, mutfak dolapları, perdesi, oturma gurubu, yatak odası, televizyonu kısacası herşeyi yeniden dizay ediliyor. 

Nizip Gönül Köprüsü Başkanı ve Gönüllerin muhtarı Emine Polat, bizlere destek veren başta Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, Jandarma Komutanı Yarbay Mehmet Diki, Mali Müşavir Halil Sağır ve tüm hayırseverlere özelikle kumbarındaki harçlığını gönderen küçük kardeşime teşekkür ediyorum dedi. Al Alu, aile fertleri ise tüm hayırseverlere NRT aracılığı ile teşekkür etti.