Hükümlü ve tutuklular için kitap bağışı kampanyası başlatıldı

Hükümlü ve tutuklular için kitap bağışı kampanyası başlatıldı

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan "Ceza İnfaz in Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" kapsamında kitap bağış kampanyası başlatıldı.

 

Adalet Bakanlığı tarafından 31 Mayıs 2021 tarihinde başlatılan kampanya 16 Haziran 2021 tarihinde sona erecek. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, öncülüğünde başlatılan kampanyada Hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları sağlanacak.

 

Programa Nizip Adliyesi Ağır Ceza Başkanı Musa Talih, Nizip T tipi kapalı ve açık infaz kurumu sorumlusu Cumhuriyet Başsavcı vekili Burak Bahadır Köroğlu,Adliye Sarayında Görevli Hakim ve Savcılar, Nizip T tipi kapalı ve açık infaz kurumu Müdürü Hayretin Daşçı, Denetimlik Serbestlik Müdürü İsa Küçük, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş katıldı.

 

Hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları, kütüphaneleri etkin olarak kullanabilmeleri ve daha fazla kitaba erişim sağlayabilmeleri amacıyla kampanya çerçevesinde Nizip halkının, Nizip Ceza İnfaz Kurumu kütüphanesine kitap bağışında bulunarak “bir insana umut olmaya” sloganıyla kampanya katılmaları istendi.

 

16 Haziran 2021 tarihine kadar devam edecek kitap bağış kampanyası Nizip Adalet Sarayı hizmet binası giriş katı ve Nizip Okan Parkı girişinde olacak.