LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASININ FİNALİ NTB’DE YAPILDI

LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASININ FİNALİ NTB’DE YAPILDI
LİSELER ARASI MÜNAZARA YARIŞMASININ FİNALİ NTB’DE YAPILDI
Nizip Ticaret Borsası (NTB) ev sahipliği ve sponsorluğunda düzenlenen liseler arası münazara yarışmasının finali NTB’de yapıldı.
Münazara Yarışmasına Nizip Kaymakamı Osman Uğurlu, Nizip Emniyet Müdürü Fazlım Demir, Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Nizip İlçe Müftüsü Selahattin Özçelik, NTB Meclis Başkanı Ahmet Polat, Öğretmenler, Öğrenciler ve davetliler katıldı.
Münazara yarışmasının açılış konuşmasını gerçekleştiren NTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı; “Farklı konular üzerinde fikir üretmek, kendi fikrimizi savunmak, konuşma becerilerimizi geliştirip düşünceler arasında bağ kurabilmek, düşüncelerimizi net bir şekilde dile getirebilmek günlük hayatımızda ve iş ortamımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz yetilerdir.
Öğrencilerimizin kişisel gelişimine de katkı sağlayacak olan bu etkinlikteki asıl amaç üstün gelmek veya doğruyu bulmak değil, üstlenilen tezin iyi savunulması, bu tezlerini savunurken de sağlam ve tutarlı olmaları gerektiğidir.
Borsamızda bugün finale kalan öğrencilerimiz tarafından “Sosyal Medya Fenomenliği Etiktir–Etik Değildir” konusu ele alınacaktır. Her iki okulumuza da yarışmada başarılar diliyorum. Münazaranın gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm okullarımıza, değerli Milli Eğitim Öğretmenlerimize, çalışanlarına ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.
İlçemizde bulunan 27 resmi ve özel lisemizin birbirinden farklı ve özgün konularda yarıştıkları münazara yarışmasında gösterdikleri performanslarla finale yükselmeyi başaran Nizip Fen Lisesi ve Uluyatır Çok Programlı Anadolu Lisesi arasında kıyasıya çekişmenin yaşandığı yarışmada birinciliği göğüsleyen taraf Nizip Fen Lisesi oldu.
Yarışmada birinci olan Nizip Fen Lisesi öğrencileri yarım altınla, ikinci olan Uluyatır Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri ise çeyrek altınla ödüllendirildi.
Yarışmaya sponsor olan NTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı’ya Nizip İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş tarafından eğitime vermiş olduğu destek ve katkılardan dolayı teşekkür plaketi taktim edildi.