Nizip Belediyesi’nden cami ve Kur’an kurslarına dezenfektan desteği 

Nizip Belediyesi’nden cami ve Kur’an kurslarına dezenfektan desteği 

Nizip Belediyesi’nden cami ve Kur’an kurslarına dezenfektan desteği 

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ilçede bulunan  cami ve Kur’an kurslarına dezenfektan seti gönderdi.

Cami ve Kur’an kursları için hazırlanan ve 14 kuralın yazılı olduğu dezenfektan setleri, Nizip Belediyesi’nde düzenlenen törenle İlçe Müftüsü Musa Çiftçiye teslim edildi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Covid 19 salgınıyla mücadele ederek belediye olarak üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini söyledi.

Salgının ülkede ve ilçede sirayet etmesinin hemen ardından adete seferberlik ilan ederek tüm çalışmaları yerinde ve zamanında yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Sarı şunları kaydetti.

‘’Tüm dünya gündeminde bir salgınla karşı karşıya olduğumuz bu günlerde Nizip Belediyesi olarak kamu kurum ve kuruluşlarımızla insanlarımızın çok fazla bir araya geldiği mekanlarda dezenfaktan önem veriyoruz bu sebeple bir süre önce ilçemizdeki okullara dağıtmış olduğumuz dezenfektan makinelerini bugünde ilçemizdeki cami ve Kur’an kurslarımıza gönderiyoruz. Bu çalışmamızla hem camimize gelen cemaatimiz hem de hem de kurslarımızdaki çocuklarımızın daha hijyen bir ortamı sunmuş oluyoruz. Tabi hijyenle bu iş bitmiyor vatandaşlarımız da bu konuda üzerine düşeni yapıp maske, sosyal mesafe ve temizliği de çok dikkat etmeleri gerekiyor’’ dedi.

İlçe Müftüsü Musa Çiftçi, ise, ‘’Belediye Başkanımızdan camilerimiz ve Kur’an kurslarımız için dezenfektan seti talep etmiştik sağ olsun bu talebimize olumlu bir şekilde karşılık vererek hijyen konusundaki en büyük eksiğimiz olan bu setleri bizler için tahsis etti. İlçe Müftülüğümüz adına Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı beye sonsuz teşekkür ediyorum’’ dedi.

İlçe Kaymakamı Kemal Şahin de, ‘’Böylesine önemli bir projeye imza atan Belediye Başkanımız Mehmet Sarı beye teşekkür ediyorum daha önce okullarımıza şimdi ise cami ve Kur’an kurslarına bu setler veriliyor tabi bu cihazların verilmesi çok önemli ama bir o kadar önemli olan da vatandaşlarımızın bu cihazları kullanıp temizliğe ve hijyene dikkat etmesidir. İnşallah bu süreci hep birlikte yenerek eski günlerimize kavuşacağız şeklinde’’ konuştu.