Nizipteki Suriyelilerden Yağmur Duası

Nizipteki Suriyelilerden Yağmur Duası

GAZİANTEP’in Nizip İlçesi’ndeki çadır ve konteyner kentlerde kalan Suriyeli sığınmacılar, cuma namazının ardından yağmur duası yaptı.

Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye’ye sığınarak Nizip’teki çadır ve konteyer kentlere yerleştirilen Suriyeli’ler, yetkililere yaşanan kuraklık nedeniyle cuma namazının ardından yağmur duası yapmak istediklerini iletti. Kuraklığın, Türk çiftçisine zarar vereceğini ve kendilerinin de dua ederek manevi rahatlık yaşamak istediklerini anlatan Suriyeli’lerin talebi üzerine bugün konteyner ve çadır kentteki camilerde cuma namazının ardından yağmur duası yapıldı. Yaklaşık 5 bin sığınmacının katıldığı yağmur duasında Suriyeli’ler, görevli imamların duasına eşlik etti. Bazı Suriyeli’lerin gözyaşı döktüğü duayı yaptıran cami imamlarından Suriyeli Abdulseddar Kadri, ülkesinden Türkiye’ye geldiğini belirterek şöyle dedi:

"Türkiye’ye geldikleri günden bu yana fazla yağmurun yağmadığını söyleyen Suriyeli’ler, cuma namazının ardından Türkiye için yağmur duası yapmak istediklerini iletti. Çünkü kış bitmek üzere ama halen istenilen yağmur yağmadı. Biz Suriyeli’lerin elinden dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Dileğimiz duamızın kabul olması ve yağmurun yağmasıdır."