NTO İRAN HEYETİ İŞ GEZİSİNİN SON GÜNÜNDE SİRJAN ŞEHRİNİ ZİYARET ETTİ

NTO İRAN HEYETİ İŞ GEZİSİNİN SON GÜNÜNDE SİRJAN ŞEHRİNİ ZİYARET ETTİ

http://www.youtube.com/embed/mJqcn-4_z4o Nizip Ticaret Odası İran Heyeti Sirjan Şehrinde Sirjan Valiliği, Sirjan Ticaret Odası, fıstık işleme tesisleri ve fıstık bahçelerini ziyaret etti.

Sirjan Şehrinde ilk ziyaretini Sirjan Valiliği ve Sirjan Ticaret Odası’na yapan heyet Sirjan valiliği toplantı salonunda İran’lı fıstık üreticileri ve ihracatçı iş adamları ile bir araya geldi.     

Gerçekleşen toplantıda Sirjan Vali yardımcısı Muhsin Araş ve Sirjan Ticaret Odası Başkanı Hamidi Hesan tarafından heyette bulunan üyelere Sirjan şehrinin ekonomik yapısı, fıstık sektörünün işleyişi ve Sirjan’da bulunan demir yatakları ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmenin ardından karşılıklı soruları cevaplayan Nizip Ticaret Odası heyeti Sirjan fıstık üreticileri ve ihracatçı iş adamları ile fikir alışverişinde bulundu.

Toplantı sonunda Nizip Ticaret Odası Meclis Üyesi Mehmet Yiğit Sirjan Vali yardımcısı Muhsin Araş ve Sirjan Ticaret Odası Başkanı Hamidi Hesan ve heyetine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Toplantının son bulmasıyla Sirjan Valiliği’nden ayrılan Nizip Ticaret Odası heyet’i fıstık işleme tesisi ziyaretinde bulundu ve Sirjan şehrinde bulunan fıstık bahçelerini de gezdi. Fıstık işleme tesisinde İran fıstığının işlenmesi ve paketlenmesini yerinde gören heyet teknik konular hakkında firma yetkilileri tarafından bilgi aldı. Ayrıca Fıstık bahçesinde ise fıstık bahçelerinin sulama sistemini ve fıstık ağaçlarını yerinde görerek tarımsal uygulamalar hakkında fıstık bahçesi sahiplerinden bilgiler aldı.