CHP Nizip İlçe Başkanlığı esnafa broşür dağıttı

CHP Nizip İlçe Başkanlığı esnafa broşür dağıttı

CHP Nizip İlçe Başkanlığı esnafa broşür dağıttı

CHP Nizip İlçe Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun korona virüs salgını nedeniyle zor durumda olan esnaflar için hazırladığı 17 maddelik çözüm önerisi broşürünü esnafa dağıttı.

Çalışmalarına aralıksız devam eden CHP Nizip İlçe Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 7 Ekim’de kamuoyuna duyurduğu 17 maddelik çözüm önerisi için ilçede mahalleleri gezerek dağıttı.

Nizip İlçe Başkanı Haluk Kahraman, Gençlik ve Kadın Kolları İlçe Örgütü ile birlikte 17 maddelik çözüm önerisinin yer aldığı broşürü esnafa dağıttı. Tek tek esnafı dinleyen Kahraman, ilçedeki tüm esnaflara birebir ziyarette bulunacaklarını belirtti. Göreve geldikleri ilk günden beri Nizip halkının mutluluğu için mücadele ettiklerini söyleyen Kahraman, sorunların en kısa zamanda çözülmesi için çalışmalara başladıklarını dile getirdi.

Nizip İlçe Başkanı Haluk Kahraman, “Cumhuriyet Halk Partisi Nizip İlçe Başkanlığı olarak korona virüs döneminde esnafımızın çektiği sıkıntıları her alanda dile getirdik. Esnafımızdan gelen şikâyet ve talepleri değerlendirerek, çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalıştık. Her ne kadar orta ve büyük ölçekli işletmeler ekonomiye büyük katkı sağlıyor gibi gözükse de küçük esnaf, en az orta ve büyük ölçekli işletmeler kadar ekonominin önemli çarklarından bir tanesidir. Bu düşünceyle Nizipli esnaf kardeşlerime Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile 17 maddelik çözüm önerisi broşürünü dağıttık. Maddeler ile ilgili bilgiler verdik. Korona virüs ile yaşamaya çalıştığımız şu dönemde hükümet, esnafı sahipsiz bıraktı. CHP İlçe Başkanlığının dar gelirlinin sesi, esnafın dili, işçinin alın teri olmaya devam ediyor.  Biz CHP Nizip Teşkilatı olarak esnafımızın her alanda sözcüsü olmaya, onların sorunlarını dile getirmeye devam edeceğiz.” dedi.