NİZİPTE KIZILAY KAN ALMA MERKEZİ AÇILDI

NİZİPTE KIZILAY KAN ALMA MERKEZİ AÇILDI

http://www.youtube.com/embed/nRib6k7cbVo Hayırsever işadamı Beşir Özyurt’un bağışlarıyla Nizip Devlet Hastanesi bahçesine yaptırılan Ayşe Beşir Özyurt Kan Alma Merkezi, Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve çok sayıda davetlinin katılımıyla hizmet vermeye başladı.

 

Açılış için Nizip’te bulunan Akar, Kızılay’a bağışta bulunan işadamı Beşir Özyurt ve ailesini tebrik ederek yapılan bağışın önemli olduğunu ve örnek teşkil etmesini diledi.

 

Kızılay’a bağışta bulunduğu için mutlu olduğunu ifade eden Hayırsever işadamı Beşir Özyurt ise, durumu iyi olan herkesin Kızılay’a yardım ve bağışta bulunmasını temenni ettiğini ve bağışlarının ise bu merkezle sınırlı kalmayacağını söyledi. Türk Kızılay’ı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar da, Kızılay’a yapılan bağış nedeniyle işadamı Beşir Özyurt ve ailesine teşekkür etti.

 

Türk Kızılay’ı olarak bağışçılardan aldığı güçle darda ve zorda olan insanların yardımına daha fazla koşacaklarını belirten Akar; “Buradaki törenin ardından Hatay’a geçeceğim ve yapılacak olan yardımlarla ilgili yerinde çalışma yapacağım. Çünkü orada bir başka devletin başka siyasi emelleriyle katledilen kardeşlerimize yapacağımız yardımlarıyla alakalı çalışmalar yapacağız. Türk Kızılay’ı her zaman ve her yerde ve savaşın kızgın anında dahi mazlumun yanında olma tavrını sürdürecek ve yardımlarını en iyi ve en hızlı bir şekilde sürdürecektir’’ dedi.

 

Konuşmaların ardından Akar tarafından Ayşe Beşir Özyurt Kan Alma Merkezi’ni yaptırarak Kızılay’a bağışta bulunan işadamı Beşir Özyurt’a, plaket takdim edildi.

 

Törende Ayrıca Gaziantep Valiliği adına Vali yardımcısı, Uğur Aladağ’a, Kızılay Nizip Şube Başkanı Kasım Çiçektaş’a ve Gaziantep Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hayati Deniz’e de birer Plaket verildi. Törene Nizip Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkan vekili Hüseyin Özkaya, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yaman, Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.