TİCARET BORSASINDAN ÖĞRENCİLERE YARDIM

TİCARET BORSASINDAN ÖĞRENCİLERE YARDIM

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) tarafından geleneksel hale getirilen Eğitim Yardımı”na Nizip Ticaret Borsası tarafından bu yılda devam edildi.

 

İlçedeki okullarda eğitimini sürdüren ihtiyaç sahibi öğrencilere bu çerçevede kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunuldu.

 

Yardımlar Nizip’te bulunan 17 farklı İlk ve Ortaokula, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen listelere uygun olarak Borsa hizmet Binası’nda Okul Müdürleri ve Müdür Yardımcılarına,  Ticaret Borsası Meclis Kurulu üyeleri tarafından tutanakla teslim edildi.

 

Yapılan yardımlardan dolayı Nizip Ticaret Borsasına teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut Gökçe, bu tür faaliyetlerin önemli olduğuna dikkat çekti.

 

Toplamda 17 Okula 600 adet kaban ve 600 adet ayakkabı yardımı yaptığını vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı konuşmasında ise şunları söyledi.

 

Öğrencilerimizi biraz olsun mutlu edebilmek, yüzlerinde tebessüm oluşmasını sağlamak için buradayız. Nizip Ticaret Borsası  olarak sürekli eğitimi destekleyici faaliyetler içinde yer aldık. Bugün de her zaman yaptığımız gibi ihtiyaç sahibi yavrularımızın ihtiyaçlarını elimizden geldiği kadar karşılamaya çalışıyor ve her yıl bu yardımlara devam ediyoruz. Bu görev için emeği geçen ve burada bulunan herkese teşekkür eder öğrencilerimize başarılar dilerim ” dedi.

 


Eğitim Yardımları adı altında sürdürülen dağıtım sonrası, Okul Öğretmenleri ile günün anısına hatıra fotoğrafları çekildi.