İPEKYOLU KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROJESİ SÖZLEŞME İMZA TÖRENİ

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROJESİ  SÖZLEŞME İMZA TÖRENİ

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROJESİ 
SÖZLEŞME İMZA TÖRENİ

İpekyolu Kalkınma Ajansının (İKA), 2019 yılı Tarımda Rekabetçilik Mali Destek Programı kapsamında, Nizip Ticaret Borsası tarafından hazırlanan ve Ajans tarafından desteklenen Antep Fıstığı Dijitalleşiyor adlı projemizin imza töreni Borsamızda düzenlendi. Ayrıca 2019 yılı Teknik Destek Projesi Kapsamında destek almaya hak kazan Dijital Dönüşümle Çağdaş Borsacılık Standartlarını Yakalıyoruz adlı projemizin imzaları da yine bu tören sırasında atıldı.
İmza törenine Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, İpekyolu Kalkınma Ajansı genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, Nizip Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mahmut Şahin, Gaziantep Tarım İl Müdür Yrd. Nihat Deme, Nizip İlçe Tarım Müdürü Mustafa Yorgancı, Nizip Ticaret Borsası Yönetim ve Meclis Kurulu üyeleri, Ajans temsilcileri ve ayrıca ilgili KOBİ temsilcileri katıldı.
İmza töreni öncesi basın mensupları önünde bir konuşma yapan Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, projemiz kapsamında kurulması planlanan dijital pazarlama platformu ve hazırlanacak olan uzun vadeli pazarlama stratejisi sayesinde Antep fıstığının ulusal ve uluslararası pazarlarda tanıtılmasına ve ihracattaki payının arttırılmasına yönelik önemli bir adım atılacağını kaydetti.
Başkan Sarı: Artık neredeyse ticaret ile ilgilenen herkesin dijital pazarlamayı kullandığı bir dünyada yaşıyoruz. Dijital pazarlamanın doğru yönetimi sayesinde sektörde rakiplerinizden bir adım önde olabilir ve ürününüzü tüm dünyaya tanıtabilirsiniz. Kendine has aroması ve kalitesiyle dünyada üretimi yapılan diğer türlerinden ayrılan Antep fıstığına yönelik bir dijital pazarlama platformunun kurulması, sektörün geleceği açısından kaçınılmaz olmuştur. Projemiz sayesinde Antep fıstığı sektörünün geleceğine yönelik hedeflerin ortaya konulduğu ve bu hedeflere nasıl ulaşılabileceğine yönelik stratejilerin belirlendiği bir çalışmanın ortaya konulması sağlanacak, firmalarımızın ulusal ve uluslararası alanda ticaret yapabileceği bir platform oluşturulacak ve modern ticaret yöntemleri hakkında firmalarımızın bilinçlendirilmesi sağlanacaktır.
Ortaya koyduğumuz faaliyetler ve hazırlamış olduğumuz projelerle ilçemiz ekonomisine katma değer sağlamaya, üyelerimize çağdaş borsacılık standartlarında daha kaliteli hizmet sunabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Her iki projemizin de ilçemize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyor, desteklerinden dolayı Gaziantep Milletvekilimiz Ali Şahin başta olmak üzere Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz Burhan Akyılmaza teşekkürlerimi sunuyorum. dedi.