Başarılı Suriyeli Kuran Kursu öğrencilerine ödül

Başarılı Suriyeli Kuran Kursu öğrencilerine ödül

Nizip Konteyner kent din hizmetlerine bağlı Kur’an Kursunda yaklaşık 7 ay boyunca eğitim alan ve eğitim sonunda ‘’Bakara Suresi ve Amme Cüzlerini’’ ezberleyen 50 öğrenci Konteyner kentte düzenlenen törenle ödüllendirildi.

 

İlçe Müftüsü Mustafa Genç, Suriyeli misafirlere yönelik böyle bir çalışmanın yapılmasından mutlu olduklarını söyledi.

 

Genç, ‘’Suriyelilerin yaşamlarını sürdürdüğü ülkemizde böyle programların yapılması ve bu tür etkinliklerin yer alması oldukça çok önemli bu nedenle düzenlenen bu program Kur’an ile arkadaşlık Kur’an ile dostluk programıdır bu arkadaşlığı ve dostluğun en iyi şekilde ilerlemesi ve devam etmesi için bizler elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Ben buradan bu arkadaşlığımızı sevgili öğrencilerimize kazandıran hocalarımıza ve bu imkanların sunulmasında emeği geçen ve her konuda destek olan İlçe Kaymakamız Yaşar Karadeniz ve kamp idaresine teşekkür ederim’’ dedi.

 

Düzenlenen törende,  Suriyeli öğrenciler tarafından semazen gösterisi, Kafkas dansı,  ilahi gurubunun dinletisi, şiir dinletisi ve gösteriler yapıldı.

 

Düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Yaşar Karadeniz, Nizip Konteyner Kent Müdürü Halil Kendirci, Nizip Çadır Kent Müdürü Mahmut Alagöz ile Suriyeli davetliler katıldı.