Başpınar Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, Nizip'te Açıldı.

Başpınar Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, Nizip'te Açıldı.

Başpınar Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, Nizip'te Açıldı.

Gaziantep Başpınar Ortak Sağlık Güvenlik Birimi İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitim ve Danışmanlık Hiz.Ltd.Şti. Nizip Organize Sanayi Bölgesi'nde hizmete açıldı.

Kanunlar gereğince tehlikeli ve çok tehlikeli sınıftaki firmalarda iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı hizmetlerinin sunumunun mecburiyet haline gelmesiyle ülkemizin birçok ilçesinde hizmet veren Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden Başpınar (OSGB) Nizip'te açıldı.

Gaziantep Başpınar Ortak Sağlık Güvenlik Birimi Yetkilisi Serdar Çetgin "Nizip ilçesinde ilk olan, iş yeri ve iş sağlığı hizmetleri sunacak iş yerimizin açtık. 30 Haziran 2012'de çıkan iş sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde Türkiye'de firmalar tehlikeli olma durumuna göre sınıflara ayrıldı. Bunlar çok tehlikeli sınıf, tehlikeli ve az tehlikeli sınıf olmak kaydı ile ikiye ayrıldı. Yine iş sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde bütün firmaların bir iş güvenliği uzmanı bulundurulması zorunluluğu getirildi. Bu kanun çok tehlikeli ve tehlikeli olan firmalarımızda uygulanmaya başlandı. Az tehlikeli ve kamuda ise  uygulanmaya başlandı. Nizip'te bugüne kadar firmalara sunulan iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri Gaziantep merkezli Başpınar OSGB tarafından Nizip Organize Sanayi Bölgesinde  İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri vermeye başlıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Serdar Çetgin, tarafından hizmete sunulan Başpınar (OSGB) İş Sağlığı ve Güvenliği birimi Nizip Kaymakamı Osman Uğurlu, Nizip Ticaret Odası Başkanı Mehmet Özyurt, Ticaret Odası Meclis Başkanı Bekir Karabacak, Nizip OSB Bölge Müdürü Kazım Can ve işletme sahipleri tarafından hizmete açıldı.