Büyükşehir Belediye Meclisi Karkamış'ta toplandı

Büyükşehir Belediye Meclisi Karkamış'ta toplandı

Büyükşehir Belediye Meclisi Karkamış'ta toplandı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mayıs Ayı Dönem Toplantısı birinci birleşimi, Suriye sınırında yer alan ve 4 gün önce havan mermilerinin hedefi olan Karkamış ilçesinde yapıldı.

Toplantının ilk bileşimi, Karkamış Belediye Meclis Toplantı salonunda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in başkanlığında yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Fatma Şahin, Suriye sınırında yer alan ilçeyi çok önemsediklerini belirterek, bölge halkına destek amacıyla belediye meclis toplantısını Karkamış ilçesinde yaptıklarını kaydetti. İlçenin güvenlik noktasında hiçbir sorunu bulunamadığını da kaydeden Şahin, ’’Çok zor bir dönem geçti ve biz şunu gördük ki ilçe emniyetli güvenli değilse burayı altınla döşesek bir şey ifade etmiyor. Bundan dolayı Allah Mehmetçiklerden razı olsun. Cumhurbaşkanımızın iradesi, askerimizin büyük cesaretiyle Cerablus’ta yapılan çalışmayla güvenli hat oluşturuldu. Fırat Kalkanı Operasyonu başlarken biz de Cerablus’ta 15 gün içeresinde bütün altyapıyı tamamladık. 80 kamyon temizlik yaptık. DEAŞ’ın bütün yıkımını gördük. Su, elektrik yoktu. 15 gün içerisinde dükkânlar açıldı, ekmek koktu sokaklar. Burası bizim için çok mühim ve kıymetli. Buranın güvenli olması gerekiyor. Burası güvenli değilse medeniyet, kültür, sanat şehri gibi hedeflere ulaşmak mümkün değil” dedi.

’’Hiçbir ilçemizi başka bir ilçeden ayırt etmedik”
Karkamış’ta yaşam kalitesini yükseltecek, memnuniyeti arttıracak çalışmalar yapıldığının altını çizen Şahin, “Sosyal belediyecilikte hiçbir ilçemizi başka bir ilçeden bir mahalleyi diğerinden ayırt etmedik. Biz bu anlayışla buraya baktık. İlk geldiğimizde büyük bir köydü. Şimdi burayla ilgili daha büyük hedeflerimiz ve hayallerimiz var. Bu konuda meclisimize güveniyoruz. Burada büyük bir tarih var. Bize düşen bunu ekonomiye çevirmek. Bunu yapabiliriz. Hiçbir eksiğimiz yok fazlamız var. Bizim buraya dair yapacağımız çalışmaları daha çok geliştirmek lazım. Bu bölgeyi biz destinasyon olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  İlçe Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri. Büyükşehir daire başkanları ve basın mensuplarının katılımıyla mayıs ayı olağan meclis toplantını Karkamış’ta gerçekleştirdiklerini söyledi. Belediye Başkanı Doğan Belediye Başkanlarımızı ve değerli katılımcıları hanemizde ağırlamaktan şeref duydum, akabinde sayın Valimiz,  il emniyet Müdürümüz  ve il jandarma komutanızında katılımıyla muhtarlar toplantımızı yaptık. Değerli katılımcılara ilçeme gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyor, Karkamış'ın geleceği için iş birliği içinde el ele 2022 Karkamış yılı olacağının sözünü sayın Büyükşehir Belediye başkanımızla aldığımız sekiz maddelik hizmet sözüyle kararlaştırdık.