Cumhuriyet'in 99. yılında 99 yetim çocuk Halfeti' buluştu

Cumhuriyet'in 99. yılında 99 yetim çocuk Halfeti' buluştu

Cumhuriyet'in 99. yılında 99 yetim çocuk Halfeti' buluştu

Gaziantep İyilik Hareketi, İHA Nizip Muhabiri Beyhan Sağlam tarafından organize edilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 99 öksüz, yetim ve Şehit çocukları çocuğumuz Halfeti gezisiyle güzel bir gün yaşadılar.

“Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır...” (İbn Hanbel, V, 250) buyuran Peygamber Efendimizin ashabı, bu müjdeye ulaşmak, İslam dininin emirlerine uymak ve yetimleri gözetmek konusunda âdeta yarış ederlerdi. Hazret-i Ömer’in oğlu, sofrasında bir yetim bulunmadan yemek yemezdi. Yolculukta bile, bir yetim bulur, yemeğe öyle başlardı.

Bu kapsamda Gaziantep İyilik Hareketi, ilçenin sevilen ve hayırsever kişiliği ile bilinen Gazeteci Beyhan Sağlam tarafından organize edilen programa Nizip Kaymakamı Oğuz Alp Cağlar, Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak, Nizip Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Avcı, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş ve Kadir Yardım tarafından destek verildi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen programda çocuklar doyasıya eğlenerek güzel bir gün geçirirken çocuklara çeşitli ikramlar da bulunuldu.