FERİBOTLAR SUYA KAVUŞTU

FERİBOTLAR SUYA KAVUŞTU

http://www.youtube.com/embed/9uNn439zsqM Gaziantep ve bölge turizmini geliştirmek ve bölgeye daha çok yabancı ziyaretçiyi çekmek için

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından alınan iki adet arabalı feribot suya indirildi.

 

Konuyla ilgili konuşan yüklenici Firma yetkilisi Yücel Tekin, Birecik Baraj Gölü’nde hizmet verecek feribotun 30 araç ve 3 otobüs ve 100 yolcu kapasitesine sahip olduğunu yapılacak olan test aşaması sonrasında da feribotların Zeugma Antik Kenti, Rumkale, Nizip Barajı, Erenköy, Gümüşgün köyü, Kamışlı ve Halfeti arasındaki turlara katılacağını belirtti.

 

İçerisinde Engelli asansörü de bulunan feribotlarda, sosyal etkinliklerin yapılabileceğini söyleyen Tekin konuşmalarına şöyle devam etti.

 

İnşaat çalışması son bulan feribotlarımızı yapmış olduğumuz balonlama sistemiyle suyla kavuşturduk. 36 metre boyunda 13 metre genişliğinde yapımı son bulan ve bugün suya indirilen feribotlarımız Türk Loydu ve İstanbul Teknik Üniversitesi gözetiminde çevre dostu yani suya ve su içerisindeki canlılara zarar vermeyecek şekilde yapıldı. Bu aşamadan sonra suya indirmiş olduğumuz feribotlarımızla bir ay gibi test çalışması yapacağız ondan sonra biz Bakanlığa bakanlık ise Büyükşehir Belediyesi’ne devir edecektir.