Kadın girişimci mikrokredi desteği sayesinde kendi iş yerinin sahibi oldu

Kadın girişimci mikrokredi desteği sayesinde kendi iş yerinin sahibi oldu
Kadın girişimci mikrokredi desteği sayesinde kendi iş yerinin sahibi oldu
Nizip'te evinde el işi süsleme bebek örgüleri yapıp satarken 13 yıldır mikrokredi desteği alarak kendi dükkanını açan kadın girişimci, 4 yıldır ticari hayatını büyüterek sürdürüyor.
Evli ve 3 çocuk annesi Zeynep Özanlağan, ev hanımıyken aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla tuhafiye ürünleri satmaya karar verdi.
Satışlar arttıkça ürün çeşitliliğini artıran Özanlağan, dükkanını büyüttü.
Sultan Abdülhamit Mahallesinde küçük bir dükkanda tuhafiye satmaya devam eden Zeynep Özanlağan, gelecekte iş yerini daha da büyütmeyi hedefliyor.
Özanlağan, kredi desteğiyle aldığı ürünleri sattıkça sermayesini büyüttüğünü ve her defasında daha fazla ürünü toptan satın aldığını söyledi.
Ev hanımıyken kendi iş yerini açmanın, en büyük hayali olduğunu vurgulayan Özanlağan, bu hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını kaydetti.
İşini severek yaptığını belirten Özanlağan, şu anda 50-60 metrekare yere sahibim. Dükkanım, işim güzel. Mikrokredi desteğiyle bunu yaptım. Eşimin desteği de oldu, her zaman yanımdaydı." dedi.
Özanlağan, 13 yıldır azimle çalıştığını dile getirerek, "Kendime güvendim.Kimsenin bir başkasına muhtaç olmaması gerektiğinin altını çizen Özanlağan, "Herkes aklı, eli, bedeni, sağlığı varsa çalışsın. Hiçbir şey bilemiyorsa, el işi yapsın. Teyzeler parklarda oturup patik örüyor, satıyor. Bu utanılacak bir şey değil. Kimseye muhtaç olmasınlar, eşlerine bile. Kendi paranı harcamak çok güzel." ifadelerini kullandı.