MHP'nin "Adım Adım 2023 toplantısı Nizip'te yapıldı

MHP'nin "Adım Adım 2023 toplantısı Nizip'te yapıldı

MHP'nin "Adım Adım 2023 toplantısı Nizip'te yapıldı

MHP'nin "Adım Adım 2023  toplantısı Nizip'te yapıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanlığı koordinesinde düzenlenen "Adım Adım 2023 " toplantısı Nizip'te yapıldı.

Nizip Sanayi Sitesi konferans salonunda yapılan toplantıya, MHP MYK Üyelerinden Ali Fuat Kardaş, MHP Gaziantep Milletvekillerinden Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Gaziantep İl Başkanı Cahit Çıkmaz, Nizip İlçe Başkanı Davut Karabacak, Araban İlçe Başkanı Zahittin Karakuzu, Yazuzeli İlçe Başkanı Süleyman Taşçı, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, şehit yakınları ile gaziler, muhtarlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra MHP MYK Üyelerinden Gaziantep Milletvekili Sermet Atay
selamla konuşması yaptı. 

MHP MYK Üyelerinden Ali Fuat Kardaş, MHP Gaziantep Milletvekillerinden Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Gaziantep İl Başkanı Cahit Çıkmaz, Nizip İlçe Başkanı Davut Karabacak, Araban İlçe Başkanı Zahittin Karakuzu, Yazuzeli İlçe Başkanı Süleyman Taşçı,
birer konuşma yaptı.

MHP Gaziantep Ali Muhittin Taşdoğan, "Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" diyerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ve emriyle Kilis'e geldiklerini ifade ederek, "Genel Başkanımız özellikle devletimize, milletimize karşı emperyal güçlerin kurduğu oyundan, oyunun bir parçası olan, kendilerinin millet ittifakı, bizim zillet ittifakı dediğimiz, başının CHP'nin çektiği arkasından İP'in geldiği ön kapıda göremedikleri, arka kapıda görüştükleri HDP'nin devam ettiği, son zamanlarda da HDP'nin emir ve talimatlarıyla hareket eden bu ittifak, 5 benzemezlerin başka kardeşleri de var. Çeşitli emperyal güçler ve terör örgütleri ile içli dışlı, memlekete bir oyun kuruyorlar. Bu oyunu anlatmak için buradayız" dedi.

Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, CHP liderinin Selahattin Demirtaş'ın neden içeride olduğunu sorduğunu ifade ederek, "Selahattin Demirtaş, Apo'nun heykelini dikeceğiz diyen, Kürdistan'ı kuracağız diyen, hendek, barikat olaylarında terörist temizlemeye giden polisimize, askerimize ancak siz kanalizasyon temizlersiniz diyen, bir şahsiyettir. Selahattin Demirtaş bir teröristtir. Kardeşi hala Kandil'de PKK'nin üst düzey yöneticisidir. PKK ile HDP'nin hiçbir farkı yoktur" dedi.

MHP Nizip İlçe Başkanı Davut Karabacak,  Muhalefetin Suriye'de, Libya'da ne işimiz var dediğini hatırlatarak, "Biz Suriye'de olması gereken bir ülkeyiz. 10 bin kilometre öteden ABD geliyor, Suriye'de, binlerce kilometre öteden Rusya geliyor. Çin var, İran var, herkes Suriye'de var. Ama bizim burumuzun dibinde, terör bataklığının ana merkezi olan ülkede, ne işimiz var diyorlar. Bunu söyleyen kim Türkiye'deki muhalefet, ey gafiller, eğer Türkiye, Suriye'de olmazsa, hemen burnumuzun dibinde bunu Kilis çok iyi bilir. Gaziantep çok iyi bilir. Terör devleti kurulacak. PKK/PYD'nin ortaklığında yani Abdullah Öcalan'ın yıllarca yapmak istediğini, orada Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliğinin güçlü devletleri, terör devletçikleri kurduracak. Onun için Libya'ya Suriye'ye teskere veriyoruz. Onun için bizim askerimiz orada, sen evinde rahat uyuyasın, Karkamış'a, Gaziantep'e bomba düşmesin diye oradalar" ifadesini kullandı.