MKYK üyesi Tayyar Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz

MKYK üyesi Tayyar Türkiye Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Şamil Tayyar ve Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, AK Parti Nizip İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.
AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Fatih Uzunaslan, parti yönetimi, kadın ve gençlik kolları üyeleri tarafından karşılanan Tayyar ve Sarı partililerle bir süre sohbet ettiler.
Parti binasında gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan Uzunaslan, ziyaretlerinden dolayı (MKYK) üyesi Tayyar ve Belediye Başkanı Sarı’ya teşekkür etti.
Konuşmalarına 14 Mayıs tarihinde yapılması planlanan seçimlere değinerek devam eden Uzunaslan şunları konuştu.
‘’Tüm dünyanın gözü Türkiye’de yapılacak olan seçimlerde bu nedenle Nizip teşkilatı olarak yapılacak olan seçimlere ciddi bir şekilde hazırlanacağız ve bu ülkenin birlik ve beraberliğinde gözü olanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Nizip ilçesi her zaman davasına ve Cumhurbaşkanına tam destek vermiştir ben eminim ki bu seçimde de daha güçlü bir şekilde destek verecek ve ülkemiz üzerinde oynanan ve oynanmak istenilen oyunlara asla fırsat vermeyecektir’’ diye konuştu.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise, 2023 seçimlerinin tüm dünyada bir dönüm noktası olacağını söyledi.
Yapılacak olan seçimin hem kolay hem de zor bir yönü olduğuna dikkat çeken Sarı sözlerine şöyle devam etti.
‘’Bu seçimin kolay yönü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider ile bir seçime gitmemizdir zor tarafı ise sadece Türkiye’deki rakipler değil tüm dünyada Türkiye’nin karşısında olanların birleştiği bir seçim olacaktır. Ancak kim nerede birleşirse birleşsin, kim ne plan kurarsa kursun Nizip birlik ve beraberliğiyle ülkemize yönelik birleşenlerin planlarını dün olduğu gibi yapılacak olan seçimlerde de bozacaktır. Nizip ilçesinin 2023 seçimlerinde Türkiye ortalamasının üzerinde ve Gaziantep’te inşallah en yüksek oy oranını alarak Cumhurbaşkanımıza olan sevgisini bir kez daha göstereceğine inanıyor ve bununda müjdesini şimdiden veriyorum’’ dedi.
MKYK) üyesi Şamil Tayyar’da Nizip ilçesinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.
Nizip’i ayrı sevdiğini ve Nizip’e ayrı bir önem verdiğini sözlerine ekleyen Tayyar şunları kaydetti.
‘’Bizler dün olduğu gibi bugünde yarında Nizip için, Gaziantep için ve tüm ilçelerimiz çalışacağız ve çalıştığımızı da anlatarak vatandaşlarımızın yapılan değişikliklerin farkında olmasını sağlayacağız. Malumunuz olduğu gibi 14 Mayıs tarihinde bir seçime gidiyoruz yani Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine gidiyoruz bu seçim gerçekten çok önemli bunu biz söylemiyoruz bunu bütün dünya söylüyor. Bakın Avrupa ülkelerinden birinde yayınlanan bir gazete diyor ki ‘’Dünya’da dengeleri değiştirecek seçim 2023 yılında Türkiye’de yaşanacak’’ Almanya’da ki bir gazetede de şu ifadelere yer veriliyor ‘’Biz Türkiye’ye ambargo uyguladık fakat onlar çok güçlü geldiler ve şimdi Türkler Avrupa’yı tehdit etmeye başladılar ve Türkler sandığa gidene kadar batılı liderlere huzur yok’’ diyorlar evet işte bu seçimin önemini burada yazılanlarla anlamak mümkün bunun için bir olacağız beraber olacağız ve Türkiye yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz'' ifadelerine yer verdi.