Müftü Şekerci Kalabalığa Hitap Etti

Müftü Şekerci Kalabalığa Hitap Etti

http://www.youtube.com/embed/iUNGf9hJuco Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimine karşı sokağa dökülen halk, Demokrasi Nöbeti’ni Nizip’te de 14’üncü gününde sürdürüyor.

 

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan Demokrasi Nöbeti tüm yurtta olduğu gibi Nizip’te de devam etti.

 

Cumhuriyet Meydanı’nı bir an olsun boş bırakmayan vatandaşlar ellerinde bayraklar, dillerinde darbe karşıtı aynı sloganlarla darbe girişimini protesto etti.

 

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi ve ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlarda nöbet tutan duyarlı vatandaşlara Nizip İlçe Müftüsü Osman Şekerci’ de iştirak ediyor.

 

Her gece meydanda halka hitap eden Müftü Şekerci dün gece yaptığı konuşmasında; “Amerika ve İsrail’in uşakları Fetocular, zan ettikler ki bu ülkeyi yıkacaklar, zan ettiler ki bu milleti bölecekler. Ama şunu hesap edemediler. Bu millet bin yıla yakın Dini Mubin’in bayraktarlığını yapmış, Kur’an ve Sünnet uğrunda sürekli şehit vermiş, yüreği iman dolu bir millettir. Bunun hesabını yapamadılar” dedi.

 

Müftü Şekerci şöyle devam etti; “Kardeşlerim, sizlere Kur’anı Kerimden bazı açıklamalarda bulunacağım, lütfen bunları iyi dinleyin. Bakara süresi 11 ve 12 ayetlerini unutmayalım. Bu ayetlerde Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Bunlara yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde, “Biz ancak Islah edicileriz” derler. /Bakara 11.

 

Kardeşlerim, yıllardır bu Feto ve avanı ne dediler: “Biz ıslah ediyoruz” dediler, ders halkaları oluşturdular bu ders halkalarında Fetonun sohbetlerini dinlettiler. Bu sohbetlerde yalancı gözyaşları ile insanları aldattılar, insanların dini duygularını sömürdüler. “İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridirler, fakat farkında değillerdir”. / Bakara 12. Kardeşlerim, bunlar insanları Allah ile aldattılar. Bakınız yine Allah (c.c) 1400 yıl evvel şöyle buyurmuş: “İnsanlarda öylesi de vardır ki dünya hayatına ilişkin sözleri senin hoşuna gider. Bir de kalbindekine (sözüne) Allah’ı şahit tutar. Hâlbuki o, düşmanlıkta en amansız olandır.” Bakara 204 /

 

İşte bu ayet tam da onları ifade ediyor. Yıllarca insanları aldattılar, insanlara bol bol Cennet dağıttılar, sözler verdiler, Yurtta sulh dediler, hizmet dediler ve üstelik Allah’ı da şahit tuttular. Ama Allah’ın buyurduğu gibi; “Onlar düşmanlıkta en amansız olanlardır” Evet bunların amansız düşman olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Hiç acımadan masum insanları öldürdüler, insanların üzerine tanklar sürdüler, Fesadı yaydılar. “Ve bunlar dönüp gittiği zaman, yeryüzünde fesat çıkarmak, ekini ve nesli helak etmek için çalışırlar. Ve Allah fesadı sevmez. / Bakara 205

 

Rabbimiz ne güzel açıklamış. Bu Cuntacı, hain, satılmış, din simsarlığı yapan, bozguncuları nasıl özet ve net cümlelerle izah etmiş. Bu dini motifli ihanet şebekesi yıllarca okullar açarak, hizmet adı altında nesilleri yok ettiler, aldattılar, desiseler kurdular. Ekinleri yani insanların rızklarını soruları çalarak ellerinden aldılar, yok ettiler.