Nizip Devlet Hastanesinde Sona Doğru

Nizip Devlet Hastanesinde Sona Doğru
Nizip Devlet Hastanesinde Sona Doğru
Nizip İlçesinde yapımı devam eden aralıksız ve kesintisiz bir çalışma ile yapımında sona gelinen 400 yataklı Nizip devlet hastanesini ziyaret eden Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, gelinen son durumu yerinde inceledi.
Milletvekili Şahin, hastanemiz bir şehir hastanesi kapasite ve kalitesinde hizmet verecek. Hastanemiz 100.000 m2 kapalı alana haiz olup 300 adet hasta yatağı, 71 adet yoğun bakım yatağı, 24 adet sdl salonu, 8 adet mahkum yatağı, 20 adet palyatif yatak ve 2 adet yanık yatağı olmak üzere toplam 425 yatak kapasitesi ile hizmet verecektir.
Bünyesinde 11 tanesi acil serviste olmak üzere toplam 128 adet poliklinik, 2 tanesi günübirlik olmak üzere toplam 12 adet ameliyathane, 22 yataklı diyaliz merkezi ve 6 adet röntgen, 4 adet USG, 1 adet MR, 1 adet BT, 1 adet Mamografi, 1 adet kemik dansitometri ve 1 adet ESWL cihazlarını barındıran görüntüleme birimi bulunduğunu söyledi.
Milletvekili Ali Şahin, sağlık ve huzur dolu günler dileğiyle Nizipli hemşehrilerimize hastanemizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.