Nizip’te fıstık tarlasındaki atık yığınına tepki

Nizip’te fıstık tarlasındaki atık yığınına tepki

Nizip ilçesinde Antep Fıstığı bahçesine dökülen plastik ve kimyasal atıklara arazi sahipleri tepki gösterdi. Bahçe sahipleri arazilerin temizlenerek önlem alınmasını istedi. 

İlçe merkezine 3 kilometre uzaklıktaki İstasyon Mahallesi sınırlarında bulunan fıstık tarlalarına dökülen kimyasal atıkların fıstık tarlarına ve ağaçlara zarar verdiğini söyleyen arazi sahipleri yetkililerden yardım istedi. Arazi sahiplerinden Abdulkadir Akfırat, alana kim tarafından atıldığı bilinmeyen çöp yığınlarının zamanla yakıldığını bu durumun ise fıstık ağaçlarına zarar verdiğini söyledi. Defalarca yetkili mercilere yazılı başvurmamıza rağmen bir sonuç alamadıklarını belirtti

Fıstık tarlalarının çöplük gibi kullanılmasına tepki gösteren Akfırat, "Burası tamamen çöp tarlası olmuş. Yetkililere sesleniyorum, bu doğayı katledenleri bulun. Alagöz beton arkasında bulunan bu çöpler insan ve hayvan sağlığını da olumsuz etkiler. İnanın burada çöp niyetine aklınıza ne geliyorsa mevcut. Özelikle toprağa ve ağaca zarar veren plastik ve yağ atıkları yüzyıllarca telafisi olmayan sonuçlara yol açıyor. Yetkililerin biran önce buna önlem alması gerekiyor. Aksi taktirde bunu yapanlar hiç durmadan burayı kirletmeyi sürdürecek" dedi.