NİZİPTE HIRSIZ KAYNIYOR

NİZİPTE HIRSIZ KAYNIYOR

http://www.youtube.com/embed/aplbyyBovsQ Gelişen ve model bir İlçe haline gelen Nizip’te her geçen gün hırsızlık olayı yaşanmaya başladı.

 

İşyeri sahiplerinin korkulu rüyası haline gelen hırsız ya da hırsızlar, bu kez de Nizip’te faaliyet gösteren bir Emlâkçı dükkânını hedef aldı.

 

Önceki gece geç saatlerde Hastane caddesindeki Emlakçı dükkânına giren kimliği belirsiz hırsızlar, dükkânda bulunan ve çelik olan para kasasını matkapla delerek açtılar.

 

Kasanın içerisinde nakit para bulamayan hırsızlar, arkalarına bakmadan dükkândan çıkarak kayıplara karıştı.

 

Matkapla deldikleri kasada çek ve senetler ile bazı tapuların da bulunduğu ifade eden işyeri sahibi Şahin Özdemir, çelik para kasalarının da kolayca açılır bir duruma geldiğini söyledi.

“Çelik para kasaları bu kadar kolay açılıyor ise buna çelik değil ahşam demek daha yerinde olur” diye konuşan Şahin Özdemir, işyeri sahiplerine seslenerek; “Kimse işyerinde para bırakmasın. Nizip’te son zamanlarda artan kasa hırsızlığı olaylarıyla ise Emniyet güçleri devriyelerini sıklaştırmalı ve bazı önlemler alması gerekiyor” dedi.

 

Hastane caddesi üzerinde yaşanan hırsızlık olayı bir işyerine ait güvenlik kamaraları tarafından kaydedilirken, olayla ilgili 3 kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.