Nizip'te İlkokul Öğrencileri "100. Yıl Nostalji" Sergisi Açtı

Nizip'te İlkokul Öğrencileri "100. Yıl Nostalji" Sergisi Açtı
Nizip'te İlkokul Öğrencileri "100. Yıl Nostalji" Sergisi Açtı
Nizip'te Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında ilkokul öğrencileri tarafından hazırlanan "100. Yıl Nostalji" sergisi açıldı.
Nizip Emel Eyyüp Fındık İlkokulu öğrencileri, öğretmen ve ailelerinin katkılarıyla eski eşyaların yer aldığı sergi hazırladı.Okulun gösteri salonunda hazırlanan sergide, mutfak araçları,radyo ve gaz lambası gibi eski eşyalar ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.Nizip Milli Eğitim Şube Müdürü Muzaffer Mavigök, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür milli değerlerimizi ön plana çıkaran sergilere katkı sunduklarını söyledi. Mavigök, öğrencilerimizin geçmişte kullanılan milli araç ve gereçlerini öğrenmeleri için gayret içerisinde olduklarını belirtti.
Okul Müdürü Kasım Bozkurt, NRT Muhabirine yaptığı açıklamada, güzel ve anlamlı bir sergi hazırlandığını söyledi. Velileri sergiye davet eden okul öğretmen Zeynep Pekmez ise "Öğrencilerimizle birlikte geçmiş yıllarda büyüklerimizin kullandıkları eşyaları burada sergiliyoruz. Çocuklarımızın geçmiş yıllarda neler kullanıldığını, Cumhuriyet'in nasıl kurulduğunu ve nasıl bugünlere geldiğimizi öğrenmelerini istiyoruz. Önümüzdeki dönemlerde sergiyi daha da geliştirmeyi istiyoruz. Katkı veren herkese teşekkür ediyorum." dedi.
Programa Nizip Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Fatih Kurt'ta katıldı
Sergi hafta boyunca açık kalacak.