Nizip’te öğrenciler “El Ele” etkinliği ıle buluştular

Nizip’te öğrenciler “El Ele” etkinliği ıle buluştular

Nizip’te öğrenciler “El Ele” etkinliği ıle buluştular

Nizip Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde SEUP 2 Faz kapsamında proje desteği ile 9. sınıf öğrencilerimize “El Ele”etkinliği düzenlendi.

Geçici koruma altındaki Suriyeli öğrencilerin, mesleki ve teknik eğitime kazandırılmasını amaçlanan proje ile Suriyelilerin Türkiye´de bulundukları süre içerisinde kendi yaşantılarını idame ettirebilmelerini, nitelikli iş gücü ihtiyacına katkı sağlamalarını ve ülkelerine döndüklerinde ihtiyaç duyabilecek alanlarda meslek sahibi olmaları için oluşturulan ptoje kapsamında Türk ve Suriyeli öğrenciler yapılan eğlenceli boya etkinliğinde buluştu.

Nizip Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Gülşah Şen, bu etkinlikte amacımız Türk ve yabancı uyruklu öğrencilerimizin uyumunu sağlamaktır. Birlik teması bileşiminde öğrencilerimizde aidiyet duygusunu geliştirmek istediklerini söyledi.

Nizip Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ahmet Çiçek ise Mülteci krizine yönelik küresel tutum, insanlığın ortak vicdanın yansıması olacaktır. Yaşanmakta olan bu insanlık dramına ancak dayanışma, iş birliği ve ortak irade ile yanıt verilebilir." değerlendirmesini yaptı.