Öğretmen ve mahalle sakinlerinden kan bağışı

Öğretmen ve mahalle sakinlerinden kan bağışı

Öğretmen ve mahalle sakinlerinden kan bağışı

Nizip’te, Nizip Mehmet Cemal Dikici İlkokulu ve Fevkani Mahallesi Muhtarlığının düzenlediği kan bağışı kampanyasında çok sayıda kan toplandı.

Nizip’te, Nizip Mehmet Cemal Dikici İlkokulu ve Fevkani Mahallesi Muhtarlığı Kızılay işbirliği ile düzenlenen 1 günlük kampanya kapsamında çok sayıda kan bağışında bulunuldu. Kampanya kapsamında Nizip’te, Nizip Mehmet Cemal Dikici İlkokulu Müdürü Cuma Çiçek ve Fevkani Mahallesi Muhtarı Abubekir Turan'da kan bağışında bulundu.

Nizip Mehmet Cemal Dikici İlkokulu Müdürü Cuma Çiçek, kampanya kapsamında hedefledikleri çok sayıda kana ulaştıklarını belirterek, "Kan acil ihtiyaç değil, devamlı bir ihtiyaçtır. Biz de sosyal sorumluluk kapsamında okulumuz olarak farkındalık oluşturmak istedik" dedi

Fevkani Mahallesi Muhtarları Abubekir Turan, 
bağışlanan kanın başka birilerine hayat verdiğini belirterek, “Bu organizasyonu yapan başta Nizip Kızılay Kan Merkezine, Mehmet Cemal Dikici İlkokulu Müdürü Cuma Çiçek ve Fevkani Mahallesi sakinlerine teşekkür etti.

Muhtar Turan, bu anlamda da burada sağladığınız her bir katkı birilerine kan olacak birilerine can olacak. Belki de en yakınlarınızın o sıkıntıdan kurtulmasına vesile olacak. Bu tür organizasyonların önemi başımıza kötü bir olay gelmeden anlaşılmıyor. Ancak bir yakınımıza kan ihtiyacımız olduğunda, kendimize kan ihtiyacımız olduğunda nasıl her tarafı aradığımızı, nasıl o kanı bulmak için elimizden geleni yaptığımızı biliyoruz. Burada yapacağımız kan bağışları gerekli olduğunda herhangi bir paniğe kapılmadan stokta olan kanlar olacak. Bu vesileyle de Kızılay’ın kan hizmetleri alanında yürüttüğü faaliyetlere düzenli kan bağışlayarak destek olmamız gerekiyor.” dedi.