ŞAHİN VE SARI KARKAMIŞTA

ŞAHİN VE SARI KARKAMIŞTA

Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki partisinin seçim bürosunu ziyaret eden Ak Parti Gaziantep Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, burada bir süre partililerle sohbet ederek Karkamış için yapılacak olan çalışmaları anlattı.

 

Ziyareti sırasında konuşan Şahin, Karkamış ilçesine yapılan hizmetler için Belediye Başkanı Nuh Kocaaslan’a teşekkür ederek diğer ilçelere nasıl hizmet götürülüyorsa bundan sonra şimdiye kadar ihmal edilen ve yalnız bırakılan Karkamış ilçesine de o şekilde hizmet götürüleceğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti.

 

Bundan sonra yapacak çok işimiz var onun için büyük şehrin bütün imkanlarını bu bölgelerde kullanacağız çünkü burada gerek tarih bakımında gerekse ticaret anlamında yapılması gereken çok büyük işler var. Bizlerde bütün gücümüzü ve imkanlarımızı hak ve adalet ölçüsü içerisinde kimin hizmete daha çok ihtiyacı varsa fırsat eşitliği vererek daha az hizmet giden yere daha çok hizmet getirerek bizler bu işi başaracağız. Şuan askeri bölge sınırları içerisinde bulunan Karkamış Antik Kent’in bir an önce sivilleşmesi ve buraya gelen turistlerin bu bölgeyi rahatlıkla gezmesi ve oradaki tarihi dokuları yerinde görmeleri lazım bunların yapılması için bakanlar kurulunun karar vermesi gerekiyor bunun içinde hızlı bir şekilde çalışması yapılmakta ayrıca burada yılda üç ve dört ay süren kazı ve kurtarma çalışmasının sürelerini de uzatılması ve daha güçlü ekibin bu alanda yer alması gerekiyor bunun içinde bizler buraya ekstra destek vererek buradaki tarihin daha hızlı bir şekilde gün yüzüne çıkmasını sağlayacağız. İşte yapılacak olan tüm bu güzel çalışmalar ve hizmetler için ‘’Daima millet daima hizmet’’ diyerek durmak yok yola devam diyoruz’’

 

Yapılan konuşmaların ardından Şahin ve beraberindekiler, Askeri bölge sınırlarında bulunan Karkamış Antik Kenti’nde basına kapalı olarak incelemelerde bulundu.

 

Şahin’in incelerine AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sarı, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ahmet Uzer, Karkamış Kaymakamı Mustafa Gül, Belediye Başkanı Nuh Kocalsan ve diğer yetkililer eşlik etti.

 

 

 

 

http://www.youtube.com/embed/_uz_sUEzgjc