TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU  MORAL YEMEĞİNDE BULUŞTU.

TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU  MORAL YEMEĞİNDE BULUŞTU.

TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU  MORAL YEMEĞİNDE BULUŞTU.

Kadınlar Lokali’nde her hafta Çarşamba günü devam eden ve koro çalışmaları Müzik Öğretmeni İbrahim Uysal tarafından yürütülen Türk Halk Müziği koro ekibi aylar süren koro çalışmaları nın ardından yorgunluk attı.

Mehmet Okan Parkı karşısı Metin Özmen Camii altındaki Altın Sofrada düzenlenen "Moral Yemeği"öncesi bir konuşma yapan Kurs Hocası İbrahim Uysal; "Kursiyer öğrencilerimle hem yorgunluk, hem stres atmak amacıyla böyleikikinci bir kez daha yemekte bulustuk, Koro çalışmalarımız oldukça başarılı bir şekilde devam ediyor, önümüzdeki aylarda düzenleyeceğimiz Túrk Halk múzigi Konseri öncesi moral depoladık tüm kursiyerlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, Moral Yemeği'ne Hoş Geldiniz" diyorum" şeklinde konuştu.

“Türk Halk Müziği" korosunda her yaş ve her meslek grubundan katılım olduğunu ifade eden Koro Şefi İbrahim Uysal;
TRT arşivinden her yöreden türkülerin çalışıldığı etkinliğimizde sosyal birliktelik, çok sesli müziği İlçemiz insanlarına sevdirmek ve ilçe tanıtımına katkıda bulunmayı amaçlıyoruz" dedi.

Yemek ve çeşitli ikramların ardından Usta öğreticilere eşlik eden kursiyerler hep beraber birbirinden güzel türküler söyleyerek geceye renk kattı.

Geceden memnun ayrılan Nizip Halk Eğitim Merkezî Türk Halk Müziği Korosu öğrencileri ise "Bu tür etkinliklerin devamını bekliyoruz" diyerek, Kurs Hocası İbrahim Uysal'a teşekkür ettiler.

Geceye Nİzip İlçe Halk Eğitim Merkezî , Kurs Hocası İbrahim Uysal ve Türk Halk Müziği Korosu ekibi katıldı.