Nizip Ziraat Odasından fıstık rekoltesi tepkisi

Nizip Ziraat Odasından fıstık rekoltesi tepkisi

Nizip Ziraat Odası Başkanı Sıddık Durmaz, tahmini fıstık  rekoltesi açıklamalarına tepki göstererek, "bazı sivil toplum kuruluşlarının fıstık rekoltesi açıklama yarışına katılıyor ve 300 ile 400  bin ton olarak açıklıyor.

Ziraat Odası Başkanı Sıdık Durmaz, bazı sivil toplum kuruluşlarının bu rekolteyi neye göre bulup açıkladınız?" diye sordu. 

Nizip Ziraat odası Başkanı Sıdık Durmaz, ABD rekoltesini 500 ton açıklarken biz Antepfıstığını 400 bin ton açıklıyoruz. Durmaz, kimse hayal perestlik yapmasın biz sahadayız rekoltenin ne kadar olduğunu biliyoruz zamanı geldiği zaman açıklarız kimsenin çiftçinin alın terini çalmasına izin vermeyiz dedi. 

Kendini ihracatçı ve sanayici sananlar bazıları Antep fıstığında algı yarışını bırakın da fıstık üreticileriyle beraber olmayı deneyin. Biz Nizip Ziraat odası olarak yanınızda ve arkanızda dimdik duralım. Bir kere de dik duruşunuzu göstererek alın terinin ve emeğin yanında beraber yürümeyi deneyin ifadesini kullandı. 

Ziraat Odası Başkanı Durmaz, devlüp işleme fiyatlarınıda açıkladı : Yaş boz fıstık kiloğram fiyatı 0.35 TL, Yaş boz çöplü boz fıstık fiyatının ise 0.45 TL olduğunu söyledi. Ziraat Odası Başkanı Durmaz, İşçi yevmiyelerinin ise erkek ücret 100 TL, bayan ücretin ise 90 TL olduğunu açıkladı.

Nizip Ziraat Odası Başkanı Sıdık Durmaz, yöre çiftçisine ise bereketli ve hayırlı mahsüller diledi. ,