NİZİPTE SPORTİF ALANLAR GENİŞLİYOR

NİZİPTE SPORTİF ALANLAR GENİŞLİYOR

http://www.youtube.com/embed/mSiKPjfLl1E Konuyla ilgili açıklama yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan vekilli Latif Karadağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa yapılan çalışma kapsamında daha önceden Nizip Belediyesi tarafından Askerlik Şubesi yanına yaptırılan sentetik yüzeyli halı sahanın aynısını İstasyon Mahallesi’ne yaptıklarını ifade etti.

 

‘’Belediye tarafından tahsis edilen alan üzerine amatör maçların da yapılabileceği bir saha inşaatının tamamlandığını söyleyen Karadağ sözlerine şöyle devam etti.

 

‘’Bir tanesi ilçenin en kuzeyinde bir tanesi de ilçenin güneyinde olmak üzere iki tane halı sahanın halkın hizmetine açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yine bu kapsamda yaptığımız çalışmalarımızdan bir tanesi de gençlik merkezi projesiydi bunun içinde Güneydoğu Birlik Kooperatifi’nin arkasında bulunan ve Nizip Belediyesi’ne ait olan bir alan Belediye tarafından Gençlik spor hizmetleri için tahsis edildi. Bu kapsamda alan üzerinde gençlik merkezi inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. En kısa zamanda bitirilmesi planlanan Gençlik merkezi ilçenin kuzeyinde bulunan mahallelerdeki gençlerin hizmetine sunulacaktır’’ dedi.