Yılın İlk Beng Antep Fıstığına ödül

Yılın İlk Beng Antep Fıstığına ödül

Yılın İlk Beng Antep Fıstığına ödül

Nizip ilçesinde 2019 yılının ilk beng fıstığını üreten çiftçi Kasım Aydın, Nizip Ziraat Odası tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.

Nizip Ziraat Odası Toplantı salonunda düzenlenen ödül töreninde ise, 2019 Yılının ilk beng fıstığını yetiştiren Bağlıca Kırsal Mahallesinden çiftçi Kasım Aydın oldu.

Çiftçi Kasım Yılmaza ödülünü Nizip Ziraat Odası Genel Sekreteri (Ziraat Mühendisi) Fatih Altunses ve Meclis Üyesi Ali Osman Bozfırat verdi.

Antep fıstığının Nizip bölgesinin en önemli ve temel ürünlerden biri olduğuna vurgu yapan Nizip Ziraat Odası Genel Sekreteri (Ziraat Mühendisi) Fatih Altunses; İlk hasadın erken olarak yetiştirilmesi bizim için çok önemli ve mutluluk verici dedi.

Altunses, bu günlerde boz Fıstık hasatı yapıldığını çiftçilerimiz güvenlik veya farklı sebeplerden acele ederek erken hasat yapıyorlar. Bir yıl boyunca emek verilip hasadı beklenen mahsüllerin randımansız bir şekilde hasad edildiğinde çiftçimize maddi olarak zarar verdiğini söyledi. Altunses, kısa bir süre sonra fıstıklar içini daha iyi dolduracak ve randıman olarak daha yüksek verime ulaşacağını belirterek Bölgemizin en önemli geçim kaynağı olan Antep Fıstığının marka haline gelmesi ve daha büyük pazarlara ulaşması için elimizden geleni yapacağız dedi. Altunses ayrıca kolluk kuvvetlerinin fıstık hırsızlığına karşı her türlü önlemini aldığını belirterek şimdiden tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli mahsüller diliyoruz dedi.

Ödülünü alan Kasım Aydın ise Nizip ilçesinin en önemli gelir kaynağı olan Antep fıstığı ödül töreninde burada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Nizip Ziraat Odası Başkanı Sıddık Durmaz başta olmak üzere ekibine teşekkür etti.

Ödül töreni daha sonra çekilen hatıra fotoğrafı ile son bul