BAŞKAN ŞAHİN, YKS'DE İLK 5000'E GİREN 250 ÖĞRENCİ VE AİLELERİYLE BULUŞTU

BAŞKAN ŞAHİN, YKS'DE İLK 5000'E GİREN 250 ÖĞRENCİ VE AİLELERİYLE BULUŞTU
BAŞKAN ŞAHİN, YKS'DE İLK 5000'E GİREN 250 ÖĞRENCİ VE AİLELERİYLE BULUŞTU
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Yüksek Öğretim Kurumları Sınav'ında (YKS) ilk 5000'e giren 250 öğrenci ve aileleri ile kahvaltı programında buluştu.
Programa Nizip ilçesinin başarılı okullarından Artı Eğitim Kurumlarının TYT'de 4668.olan öğrencisi Yağız Işık Cem Yıldırım, ailesi ve öğretmenleri ile birlikte katıldı.
ŞAHİN: KİM BİLGİYİ ELİNDE TUTUYORSA DÜNYANIN SÖZÜNÜ O SÖYLÜYOR
Şahin, bir restoranda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, öğrencilerin başarısını tebrik ederek şunları söyledi:
“Başarılarınızı tebrik ediyor daim olmasını diliyorum. Kim bilgiyi elinde tutuyorsa dünyanın sözünü o söylüyor. Bilgi dediğimiz şey akşamdan sabaha olmuyor ona beşeri sermaye gerekiyor. Siz bizim gözümüzün nuru başımızın tacısınız. Her biriniz birbirinizden akıllısınız. Akılda yarışıyorsunuz. O kadar güçlü bir duruşunuz var ki o yüzden bu doğumdan gelen beyni geleceğe taşımak öyle kolay olmuyor. Akşamdan sabaha da olmuyor. Önce aile. Annenin babanın bilinci, ne olacağıyla ilgili çocuğun genetik mirasına sahip çıkıp doğru yönlendirmek gerekiyor”
Artı Eğitim Kurumları Müdürü Salih Gümüş ise TYT'de 4668.olan öğrencisi Yağız Işık Cem Yıldırım'ın bizleri ve kurumumuzu onurlandırmıştır. Öğrencimizi, ailesini ve öğretmenlerimi bu başarıları nedeniyle tebrik ediyorum dedi