BEYRUT HORECA 2016 FUARINA GAZİANTEP DAMGASI

BEYRUT HORECA 2016 FUARINA GAZİANTEP DAMGASI

Lübnan’da  düzenlenen "HORECA 2016 Uluslararası Gıda Otel Ekipmanlar Fuarı" başkent Beyrut’taki El-Beyal Fuar Merkezi’nde başladı.

Ortadoğu ve Afrika pazarlarının en önemli fuarlarından birisi olarak kabul edilen Lübnan’ın başkenti Beyrutta düzenlen "HORECA 2016 Uluslararası Gıda Otel Ekipmanlar fuarını değerlendiren Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt "İhracat hedeflerimize ulaşabilmemiz için fuarlar büyük fırsatlar getirir. Gerek ürettiğimiz ürünleri gerekse ülkemizi fuarlarda tanıtmak zorundayız" dedi.

Fuara dünyanın birçok ülkesinden olduğu gibi Türkiye’den de sektörle ilgili firmaların katıldığına dikkat çeken Özyurt, konuşmalarına şöyle devam etti.

 

“Gaziantepli firmaların da fuarda önemli rol oynadığının altını çizdi. Türkiye’nin 2023 vizyonunu yakalanabilmesinde uluslararası fuarların ve tanıtımın önemine dikkat çeken Özyurt yaptığı değerlendirmede "Dünyanın birçok ülkesinden fuara katılan firmalar arasında Türkiye’den gelen firmaların ağırlığını hissettirmesi elbette ülkemiz için büyük önem taşımaktadır. Burada Gaziantepli firmaların da etkin rol oynaması hepimiz için gurur verici bir olaydır. İnanıyorum ki bu tür fuar katılımları ülkemize katma değer olarak dönecektir. Fuar süresince Türk stantlarına ilginin beklenenin üzerinde olacağını tahmin ediyoruz. İlk günde karşılaştığımız ilgi bunun olumlu sinyallerini verdi. Lübnan gerek Ortadoğu gerekse Afrika pazarları için önemli bir merkez konumunda olup katılımcı firmalar bu pazarlara yönelik ürün tanıtımlarını sürdürmektedir.

 

 

Özyurt; “ İhracatımızın arttırılması için bu tür fuarlarda daha etkin olarak yer almamız gerekmektedir" diyerek konuşmalarını tamamladı.